Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hradec Králové začal opravovat vysokou kovovou sochu před stadionem

Hradec Králové - Město Hradec Králové dnes začalo renovovat dvacetimetrovou kovovou plastiku Dívka s kruhem z roku 1966, která stojí před vstupem na malšovický Všesportovní stadion. Autorem díla je akademický architekt a sochař Karel Mahrla, který byl jedním z žáků Josefa Gočára. Geometrická socha, kterou Mahrla vytvořil ve stylu Brusel, není v Česku souměřitelná s jiným dílem. Renovací projede i nádoba na oheň ze 70. let umístěná později u sochy. ČTK to řekl mluvčí radnice Petr Vinklář.

Dívka s kruhem je symbolem prostoru před hlavním vstupem na stadion, kde svá utkání hraje druholigový fotbalový klub FC Hradec Králové. Při renovaci odborníci prověří pevnost konstrukcí sochy. Dělníci také zbrousí a případně vyspraví místa poničená rzí. Dnes ze sochy ručním nářadím odstraňovali rez a špínu. "Nerezové a měděné části se vyleští a naimpregnují, ocelové pláty budou natřené černou povrchovou barvou, jak tomu bylo původně," řekla náměstkyně primátora pro majetek Romana Lišková (HDK). Na opravu budou dohlížet i památkáři a město nechá vytvořit podrobnější technickou dokumentaci díla.

Renovace plastik zhruba za 280.000 korun bez DPH by měla trvat do konce září. Záležet bude na počasí, protože impregnace a povrchové nátěry nelze dělat za deště.

Město nyní chystá demolici stadionu. Na jeho místě by měla v následujících letech vzniknout moderní fotbalová aréna za 550 milionů korun bez DPH. Obě opravované plastiky stojí na zelené ploše mezi stadionem a řekou Orlicí na území, které není součástí projektu nové fotbalové arény. "Stavba nového stadionu tedy do jejich prostoru nezasáhne," uvedl Vinklář.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 28.08.17 17:45
Návštěvnost: 910 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.