Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Co všechno potřebujete vědět, když navrhujete interiéry s použitím LED osvětlení? To se dozvíte na konferenci „Světlo v praxi“, která se koná 21.9.2017 na Praze 6.Ve zkratce:
Se zdroji LED se již dlouhou dobu setkáváme např. v elektronice nebo v automobilovém průmyslu, kde se používají především jako kontrolky. Až výrazný růst technických parametrů umožnil širší využití zdrojů LED. Jedná se především o měrný výkon, index barevného podání a životnost.

Při nákupu LED zdrojů je důležité sledovat všechny tyto parametry: světelný tok, příkon světelného zdroje, teplotu chromatičnosti, index barevného podání a životnost světelného zdroje.

Zdroj HALLA, a.s.

Při výběru vhodného svítidla musíme respektovat typ prostoru a prostředí v něm. Nemůžeme posuzovat pouze design svítidla. Základním parametrem je samozřejmě dostatečná hladina osvětlenosti v luxech. Pro bytové prostory jsou požadované hladiny uvedeny v normě ČSN 734301. Pro vnitřní pracovní prostory je základní normou z hlediska osvětlení ČSN EN 12464-1. Zde jsou zatříděny jednotlivé pracovní prostory a k nim přiřazeny požadované parametry osvětlení. Tato norma je navíc závazná díky vyhlášce.

Je nutné vybrat svítidlo s dostatečným světelným výkonem. Výpočet osvětlení se nejčastěji provádí pomocí výpočetních programů (např. Dialux, Relux, Wils apod.). Dále jsou v normě předepsány hodnoty rovnoměrnosti osvětlení, indexu barevného podání Ra, činitele oslnění UGR, případně teploty chromatičnosti Tc (viz. výše). Navržení soustavy tak, aby vyhověla i požadavku na činitel oslnění UGR je poměrně náročné a vyžaduje praxi v oboru. Některé firmy z tohoto důvodu hodnoty UGR ve výpočtech raději neuvádí.

Prostor musíme také posoudit z hlediska požadavku na krytí svítidla (odolnost proti prachu a vodě). Do většiny prostor (obchody, kanceláře, byty atd.) postačí stupeň krytí svítidla IP20. Pro vlhké a prašné prostředí je nutné navrhnout svítidlo s vyšším krytím. To se týká samozřejmě i svítidel do venkovního prostředí, kam doporučuji krytí min. IP65.

Podrobnější informace najdete v článku o LED zdrojích a svítidlech na http://svetlovpraxi.cz/category/svetlo/.

Program konference:

 

Na stránkách www.svetlovpraxi.cz si můžete rezervovat místo na konferenci.
Autor: Tisková zpráva, 28.08.17 07:00
Návštěvnost: 952 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.