Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Likvidace azbestu v kině Art v Brně vyjde skoro na tři miliony

foto: TIC Brno
Brno - Téměř tři miliony korun bude stát likvidace azbestu v kině Art v Brně. Na jeho přítomnost se přišlo při rekonstrukci. Kvůli tomu se zdrží otevření, které bylo v plánu letos na podzim. Posune se až na jaro nebo léto příštího roku, řekl dnes novinářům primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Rekonstrukce se dotkne fasády i vnitřních prostor a vznikne bezbariérový přístup.


Rekonstrukce měla začít i skončit letos. "Až při opravách se přišlo na to, že jsou v budově nátěry s obsahem azbestu. Firma kvůli tomu nemohla pokračovat. Musíme postupovat podle zákonů a norem a všechny tyto komponenty s nebezpečnou látkou se musí odstranit. Bude nás to stát bohužel přes 2,5 milionu korun nad rámec toho, s čím jsme počítali," uvedl Vokřál.

Odstranění potrvá asi 100 dní. "Jakmile to skončí, budeme kalkulovat nový termín dokončení rekonstrukce. Uděláme vše pro to, aby to bylo co nejdříve. Předpokládám, že se kino otevře na konci jara nebo začátkem léta příštího roku. Nejpesimističtější varianta je srpen," dodal Vokřál.

Rekonstrukce za 16 milionů korun zahrnuje kromě zateplení i výměnu dveří, oken, upravení promítací kabiny, rekonstrukci sociálního zázemí, elektroinstalace a vzduchotechniky.

V kině Art se dělaly v minulosti dílčí opravy. Dřívější vstup z Botanické ulice nahradil vstup z Cihlářské, vznikla kavárna a malý sál. Téměř před deseti lety se v kině měnily sedačky a před šesti lety se opravovala střecha. Tehdy se kino i digitalizovalo.

Kino Art je posledním kinem, které provozuje město Brno prostřednictvím své příspěvkové organizace. V jeho vlastnictví je ještě kino Scala, které se modernizovalo v letech 2012 až 2013, provozuje ho ale Masarykova univerzita jako nájemník.
Zdroj: Lenka Horáková
Vložil: ČTK, 24.08.17 13:15
Návštěvnost: 1009 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Azbest 24.08.17 22:40
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.