Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Ministerstvo zahraničí zrekonstruuje ambasádu v Berlíně

foto: Lukáš Beran
Praha - Ministerstvo zahraničí zrekonstruuje budovu českého velvyslanectví v Berlíně. Materiál o rekonstrukci ambasády se v současnosti připravuje a bude ho muset ještě schválit vláda, napsal? dnes server Euro.cz. V minulosti se spekulovalo i o možnosti, že by se budova ze 70. let v centru Berlína zbourala a na jejím místě by Česko postavilo nový zastupitelský úřad.


Proti zbourání budovy postavené ve stylu brutalismu, která je v německé metropoli architektonickým unikátem, protestovali berlínští památkáři. Euro.cz uvedlo, že se česká diplomacie rozhodla jejich tlaku ustoupit a ambasádu renovovat. Očekávané náklady rekonstrukce úřad neupřesnil.

Český velvyslanec v Německu Tomáš Jan Podivínský už v minulosti ČTK řekl, že technické zařízení budovy je daleko za schopností zajišťovat její funkce. Problémy byly například se špatnou tepelnou izolací, když se řadu pracoven nedařilo v zimě dostatečně vytopit, v létě naopak byly příliš vyhřáté.

Podivínský také upozornil, že pro současné potřeby české diplomacie je budova naddimenzovaná. V době studené války v ní působilo mezi 350 a 500 pracovníky, dnes na zastupitelském úřadu pracuje zhruba desetina tohoto počtu.

Zastupitelský úřad leží v blízkosti někdejšího hraničního přechodu Checkpoint Charlie, nedaleko od něj jsou ministerstva zahraničí a financí, zastoupení Evropské komise nebo ambasády Británie, Francie a Spojených států. I kvůli jeho umístění na prestižní adrese česká diplomacie v minulosti ustoupila od dříve zvažovaného stěhování velvyslanectví do berlínské čtvrti Tiergarten.
Autor: ČTK, 24.08.17 11:25
Návštěvnost: 862 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.