Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
INTRO - nový časopis o architektuře

První vydání časopisu INTRO se věnovalo dřevu.
Koncem září roku 2016 vyšlo první vydání časopisu INTRO, jehož cílem je pomáhat české architektuře a stavebnictví. Tento časopis vznikl po dvouleté komunikaci s předními českými architekty a některé z nich má i v redakční radě.


Časopis INTRO se snaží úzce specializovat na jednotlivá témata a ta z různých stran prozkoumat. Podobně jako dřevo, beton nebo cihlu, které byly tématy prvních vydání (obsah těchto čísel naleznete v naší knihovně časopisů). Časopis se dívá na jejich minulost, současnost či odlišnosti od jiných stavebních materiálů. Nechybí samozřejmě ani zajímavé stavby z České republiky a zahraničí nebo rozhovory se známými architekty.

Vznik časopisu INTRO

"V roce 2014 jsem postupně navštěvoval různé české ateliéry, jelikož jsem již delší dobu přemýšlel o založení nového časopisu o architektuře. Tento krok měl zjistit, zda by o něj byl zájem a jak ho případně koncipovat," popisuje Jan Hejhálek, který stojí za zrodem časopisu.

"Na schůzkách jsem od architektů slýchával názory pozitivní i negativní. V paměti mi zůstal například rozhovor s Petrem Hájkem (Hájek architekti), který mi více než hodinu popisoval, proč některé typy časopisů nečte. Když nad tím teď s odstupem času přemýšlím, nevím, zda jsem na těchto návštěvách obdržel přesně to, co jsem chtěl, ale troufnu si říci, že jsem dostal to, co jsem potřeboval - uvědomil jsem si, že aby vznikl skutečně zajímavý časopis, bude to chtít nejen hodně práce, ale i pohled, který by se co nejvíce podobal pohledu budoucích čtenářů."

Časopis, který nemá být pouhým časopisem

Cílem nového časopisu bylo vytvořit něco, co tu zanechá stopu a co pomůže české architektuře. "Uvědomoval jsem si, že na každého z nás má architektura obrovský vliv a časopisem jsem chtěl jednoduše vytvořit komunitu lidí, kteří ji mají rádi a budou se o ni zajímat."

"Z více než dvaceti architektů, které jsem vytipoval a následně postupně obepisoval, mi jako první odpověděl Zdeněk Fránek (Fránek Architects) a já tak dostal příležitost zastavit se do jeho ateliéru a krátce o všem popovídat. Bavili jsme se o náplni časopisu, jeho cílech a jménu a probírali i členy redakční rady. Na této schůzce jsem se rovněž dozvěděl, jak důležitou roli bude mít grafické zpracování časopisu." Následovala tedy další "neviditelná" práce a spousty schůzek s potenciálními grafiky.
 
Časopis INTRO lze sledovat na Facebooku i Instagramu.

Grafické zpracování časopisu

"Vybrat grafika bylo jednou z nejtěžších prací. Uvědomoval jsem si, že špatnou volbou může časopis velmi rychle skončit a celá práce přijde vniveč. Díky doporučením jsem získal kontakty na jedny z nejlepších grafiků, které jsem poznal, ale já věděl, že neméně důležité bude i nadšení a zájem těchto lidí o tuto práci."

Po několik schůzkách a spousty hodin přemýšlení se nakonec Honza domluvil na spolupráci s Alenou Hyblerovou (studio Formelita), která začala časopisu z velké části udávat tvář a vymyslela rovněž jeho název.

Tým časopisu INTRO

Po vydání prvního čísla časopisu doplnil tým Martin Verner, který se od třetího vydání stal i šéfredaktorem. Redakční radu v současné době tvoří:
  • prof. Ing. arch. Zdeněk Fránek, FEng.
  • David Maštálka, MgA. a Lenka Křemenová, MgA.
  • doc. Ing. Mgr. akad. arch. Petr Hájek
  • prof. Ing. arch. Ján Stempel
Více informací naleznete na stránkách www.introonline.cz, kde si můžete INTRO rovněž předplatit.
Sledovat časopis můžete na facebooku (https://www.facebook.com/mojeintro/) či instagramu (https://www.instagram.com/mojeintro/).
 


INTRO 03 - to je více než 140 stran věnovaných architektuře. Po dřevu a betonu se toto číslo zaměřilo na cihlu.
Autor: Tisková zpráva, 23.08.17 16:00
Návštěvnost: 8028 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.