Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Začala demolice dětského pavilonu nemocnice v Novém Městě na MoravěNové Město na Moravě - Bourací bagr začal dnes rozebírat starou budovu dětského oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě. Na jejím místě vybuduje Kraj Vysočina jako zřizovatel nemocnice do konce roku 2018 nové dětské oddělení. Nový pavilon by měl zdravotníkům umožnit poskytování zdravotnických služeb odpovídajících současnosti. ČTK to sdělil mluvčí nemocnice Petr Hladík.


Dětští pacienti jsou po dobu výstavby nového pavilonu umístěni na ostatních odděleních nemocnice. V nové budově dětského pavilonu bude 33 lůžek, z toho tři lůžka budou vyčleněna pro intermediární péči. Kapacita se v porovnání se starým oddělením zvětší o pět lůžek. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, vznikne také zázemí pro děti a rodinný doprovod.

Novoměstská nemocnice o výstavbu nového dětského oddělení usilovala už delší dobu. Stará budova, jejíž některé části pocházely z 50. let minulého století, už neposkytovala pacientům ani zdravotníkům potřebný standard. "Byla nutná výměna elektroinstalací, vody a odpadů. Také dispozičně již budova přestávala vyhovovat současným potřebám," uvedl technický náměstek nemocnice Jiří Drdla. Nová budova je podle něj koncipovaná jako pasivní dům, takže by měla přinést úsporu provozních nákladů.

Stavba by měla skončit koncem listopadu 2018. Náklady by měly dosáhnout téměř 72 milionů korun.
Autor: ČTK, 23.08.17 13:20
Návštěvnost: 883 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.