Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Tendr na úpravy centra Kladna má být vypsaný v první pol. 2018

Kladno - Tendr na úpravy centra Kladna má být vypsán v první polovině roku 2018. Proměna se bude týkat autobusového nádraží, pěší zóny i několika ulic. Pro pěší zónu by do konce srpna mohla být podána žádost o územní rozhodnutí, pro autobusové nádraží se chystá samostatná zakázka. "U autobusového nádraží aktuálně běží projektové práce a připomínková řízení," uvedla dnes na dotaz ČTK mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.

Po územním rozhodnutí lze žádat o stavební povolení. "Po dokončení všech legislativních kroků můžeme zahájit tendr na práce, což předpokládáme v první polovině příštího roku," uvedla k tendru pro pěší zónu Růžková. Aktuálně se podle ní nyní jedná s dopravním inspektorátem o podobě Poštovního náměstí, které je mezi pěší zónou a autobusovým nádražím.

Pokud nenastanou komplikace, mohly by práce začít v roce 2018. Hodnota zakázek bude v desítkách milionů korun, přesná částka bude známá po dokončení dokumentace.

Na pěší zóně by měla být nová dlažba, přibýt má zeleň. Kromě pěší zóny se má změnit i prostor v ulici Plukovníka Stříbrného a Tyršově ulici.

Na autobusovém nádraží se změní organizace provozu autobusů, snadnější a bezpečnější bude také pohyb cestujících v jeho areálu, počítá se i s bezbariérovými úpravami. Přibýt má zázemí včetně čekárny, občerstvení a úschovna kol. Město také muselo koncepci řešit s majitelem obchodu Lidl, který přiléhá k nádraží.

Kladno loni vypsalo na úpravou obou prostorů architektonické soutěže, z nejlepších návrhů nyní vycházejí připravované projekty.
Autor: ČTK, 22.08.17 08:35
Návštěvnost: 704 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.