Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeň připravuje stavby v bývalých kasárnách a pivovaru SvětovarPlzeň - Plzeň už připravuje stavby v bývalých kasárnách a pivovaru Světovar, kde má vzniknout technologický park zaměřený na moderní technologie, robotiku a drony a městský archiv. Jak na archiv, tak na centrum Dronet se rozbíhají projekční práce. Příští rok by mělo být hotovo a bude se soutěžit realizace, řekl ČTK náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Stavby se budou projektovat do jara a měly by vyjít každá asi na 100 milionů korun. Objekty mají vyrůst za jednu stavební sezonu.


Na třetině areálu budou bytové domy. První etapu už začal letos stavět místní developer BC Real. "Už má hotová čtyři patra. Na podzim se tam mají lidé stěhovat," uvedl Šindelář. Světovar je aktuálně v Plzni jednou z největších rozvojových lokalit na bydlení. V první etapě půjde o 72 bytů, již jsou prodané. Podle ředitelky útvaru koncepce a rozvoje města Ireny Vostracké připravuje BC Real další etapu na sousedních pozemcích, které jsou ale soukromé, ne městské.

V areálu Světovaru měla stát takzvaná kulturní fabrika Evropského hlavního města kultury 2015 a archiv. Plzeň ale nestihla na stavbu čerpat evropské dotace, neboť stavbaři v roce 2013 objevili ve stěnách a podlahách škodlivý korkodehet, který byl předloni odstraněn. V budově, kde měla být původně jak kulturní fabrika, tak archiv, vznikne po rekonstrukci technologický park se zaměřením na robotiku a drony.

Objekt s názvem Bratislava potom město využije pro archiv, zde půjde o úpravy a dostavbu. "Dodělá se dokumentace pro územní rozhodnutí, protože se využívá územní rozhodnutí, které tam bylo na kulturní fabriku, a jde vlastně jen o jiné využití uvnitř," řekla Vostracká. Zbylé budovy areálu zatím nemají využití. Dvě vily chce radnice postupně upravit.

Na archiv město dotace nezíská, ale na technologický park je chce z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a z programu IROP na vzdělávání.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 17.08.17 09:15
Návštěvnost: 948 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.