Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Administrativní budova Heungkuk v korejském Soulu od Mecanoo

V jihokorejském Soulu bylo dokončeno čtrnáctiposchoďové sídlo finanční společnosti Heungkuk specializující se životní pojistky. Výšková stavba se nachází v blízkosti nejstaršího tržiště v Jižní Koreji, které je nejen oblíbenou turistickou atrakcí, ale také významným obchodním centrem. Historie tržnice u městské brány Namdaemum sahá až do 15. století a v roce 1962 prohlášeno národní památkou.
Autorem výškové stavby pro pojišťovnu Heungkuk je holandský ateliér Mecanoo, kteří na rozdíl od barvami a neony ověnčenými ulicemi sáhli po decentní černé barvě. Výsledný návrh je horizontálně rozdělen do pravidelně se střídajících pásů oken a parapetů z děrovaného plechu. Jediný dekor, který budovu zdobí, jsou různě sešikmené předsazené žaluzie, které filtrují sluneční paprsky a navozují v kanceláří odlišné atmosféry. Architekti se podle svých slov nechali inspirovat „historií místního tržiště i korejskými tradicemi“, ale podle nášeho názoru je musel stejně ovlivnit také přísný tmavý rastr knihovna Matina Luthera Kinga ve Washingtonu, kterou navrhl Mies van der Rohe (z roku 1972) a Mecanoo ji v současnosti rekonstruuje (dokončení 2020).
Zdroj: Jana Lavičková, FOR ARCH
Vložil: Tisková zpráva, 16.08.17 11:15
Návštěvnost: 1486 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.