Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na Pustevnách již funguje nová horní stanice lanovky

Prostřední Bečva - Na Pustevnách v Beskydech již funguje nová horní stanice lanovky. Investice si vyžádala přes 20 milionů korun. Zkušební provoz začal o víkendu, vše jde bez problémů, plynule se přechází v normální provoz, řekla dnes ČTK zástupkyně střediska Dita Korčák Hrtusová.

Původní budova byla ve špatném stavu, proto musela být loni v květnu stržena. "Jako horní stanice lanové dráhy z Trojanovic na Pustevny stará budova sloužila už od v roku 1937. Dříve její součástí bývalo i vratné kolo a časem se k ní nalepovaly další části, vznikla půjčovna lyží, bufet či WC," uvedla Korčák Hrtusová.

Nová stanice je moderní stavbou z kamene, dřeva a skla. "Je dílem kopřivnického architekta Kamila Mrvy, který již léta spolupracuje s obcí Trojanovice, jež je spolumajitelem lanové dráhy, a podílí se na podobě projektu Radegastových Beskyd," uvedla Korčák Hrtusová.

Součástí nové budovy jsou pokladny, půjčovna lyží a koloběžek i veřejné WC, v září by se měl otevřít obchod se suvenýry. Velkou část horního patra zabírá samoobslužné bistro.

Horní stanice lanové dráhy byla navržena a postavena tak, aby mohla v budoucnu bez dalších zásahů sloužit nové kabinkové lanovce. "V současnosti se zpracovává projekt pro územní rozhodnutí a stavební povolení," informovala zástupkyně střediska. Lanovka ročně přepraví asi 200.000 lidí, lyžařů i pěších turistů.
Autor: ČTK, 04.08.17 19:15
Návštěvnost: 1293 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.