Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Český Brod má nového městského architekta

Na základě doporučení výběrové komise, jejíž členkou byla například Zdeňka Vydrová, architektka města Litomyšl, a za souhlasu Rady města, byl do funkce architekta města Český Brod ke dni 24. července 2017 jmenován Ing. arch. Jiří Pavlíček, PhD. (37). Absolvent pražské fakulty architektury s několika mezinárodními zkušenostmi, včetně práce u Normana Fostera, je dnes pedagogem a jedním ze dvou partnerů atelieru Pavlíček Hulín architekti. Porotu nejvíce zaujal jak odbornými znalostmi, tak schopností praktického přístupu v kontextu platné legislativy i systematickým uvažováním v souvislostech.

Městský architekt bude pracovat jako externí konzultant radnice v oblasti architektury, urbanismu a tvorby veřejného prostoru v rámci samostatné působnosti obce. Bude nápomocen při zpracování stanovisek obce k plánovaným stavebním záměrům i při přípravě vlastních investic města. Bude moci sám navrhovat různé menší úpravy veřejného prostoru. Prvními úkoly, které vedení města architektu Pavlíčkovi svěřilo, je organizace výběru architektonických návrhů na výstavbu MŠ Kollárova, dokončení standardů městského mobiliáře a návrh dopravního řešení lokality Škvárovna v souvislosti s opravou části ulice Pod Velkým Vrchem. Kromě pravidelné přítomnosti architekta na úřadě počítáme na podzim s přednáškou pro veřejnost i s dalšími akcemi.

Od prvního dne je zřejmé, že úkolů je mnoho a běžný provoz si vyžádá řadu dalších příležitostí k zapojení městského architekta do chodu města. Architekt Pavlíček se své agendy ujal okamžitě a první výstupy jsou již k dispozici. Vedení města věří, že městský architekt přinese nový pohled, pomůže městu s odbornou argumentací, například ve stavebních řízeních, kde je obec účastníkem, a přispěje k celkovému zlepšení prostředí ve městě.
Autor: Tisková zpráva, 04.08.17 12:15
Návštěvnost: 1632 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
pro městské architekty obecně kolega 07.08.17 00:38
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.