Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Památkáři chtějí zlepšit infrastrukturu lednického parku

Lednice - Památkáři chtějí za 200 milionů korun z evropských peněz zlepšit infrastrukturu lednického parku. Investice by měla zahrnout i restaurování soch a obnovu katakomb, řekla ČTK kastelánka Ivana Holásková. Zda dostane projekt podporu z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), se památkáři dozví zřejmě letos.

Zámek Lednice patří k nejnavštěvovanějších památkám v republice. Letos odborníci dokončili zajištění statiky schodiště na Janohradu a restaurovali čínské tapety v I. patře.

"Letos už budeme jen očekávat, zda dostaneme dotaci z IROP na infrastrukturu parku," uvedla Holásková. Projekt podle ní bude zahrnovat vybavení parku lavičkami, restaurování soch a váz, opravy cest, památkovou obnovu katakomb, Hubertovy šopy a Maurského domku, kde by měla vzniknout informační centra a výstavní prostory.

"Požádali jsme o částku 200 milionů korun a pokud budeme úspěšní, bude to jeden z největších investičních projektů v Lednici. Jeho realizace by mohla začít v roce 2018,"
uvedla Holásková.

Lednický zámek zatím letos navštívilo o deset procent více lidí než loni. Správa zámku se snaží každoročně nabídnout nějakou novinku nebo program. "Velkým lákadlem jsou noční hrané prohlídky, které se konají vždy v červenci a již tradičně jsou dlouho dopředu vyprodané. Turisté z celého světa jezdí obdivovat zámecký park nejen v období kvetoucích tulipánů, ale také pro nádherné letní výsadby," uvedla Holásková.

Celý zámecký areál podle ní nabízí spoustu aktivit - kočáry, lodě, dravce, lukostřelbu. Proto se řadí k nejnavštěvovanějším evropským památkám. Loni památku navštívilo přes 400.000 lidí.
Autor: ČTK, 31.07.17 20:20
Návštěvnost: 669 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.