Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ve sportovní hale v Uherském Brodě vznikne internát pro středoškoláky

Uherský Brod - Radnice v Uherském Brodě na Uherskohradišťsku chystá přestavbu bývalé ubytovny, která je součástí sportovní haly v místní části Havřice. Ve druhém a třetím podlaží haly namísto ní vznikne internát pro středoškolské studenty s kapacitou 28 míst. Rekonstrukce přijde na více než sedm milionů korun. Práce by měly začít v pondělí a potrvají do září, řekl ČTK uherskobrodský starosta Patrik Kunčar (KDU-ČSL).

O možnost zřízení internátu pro své studenty požádala radnici Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod. "Přicházejí jim studenti z větších vzdáleností a hledají si ubytování," uvedl místostarosta Petr Vrána (NK). Rekonstrukci schválili v červnu zastupitelé.

Ve druhém nadzemním podlaží budovy vznikne podle Kunčara studovna, jídelna, vrátnice a pokoj pro čtyři studenty. O patro výš bude kromě pokojů kuchyňka a sociální zařízení. "Rekonstrukce čeká také podlahy nebo rozvody. Pracovat se začne v pondělí, aby internát mohl od 15. září začít fungovat," uvedl starosta.

Náklady na opravy budovy podle něj přijdou na 6,6 milionu korun, dalšího zhruba půl milionu bude město muset investovat do vybavení interiérů. "Se Zlínským krajem jako zřizovatelem školy budeme jednat o výši a délce nájemného. Náš požadavek bude minimálně v horizontu deseti let, aby se nám alespoň část nákladů formou nájmu vrátila," uvedl Kunčar.

Sportovní hala v Havřicích byla postavena v letech 1977 až 1982. Radnice před časem nechala budovu zateplit, opravila střechu a vyměnila okna. Interiér haly stále chátrá, příští rok by se proto město rádo pustilo do jeho rekonstrukce.
Autor: ČTK, 30.07.17 09:05
Návštěvnost: 751 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.