Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stavba skleněné věže pro cyklisty v Litoměřicích se odkládá

Litoměřice - Stavba jedenáctimetrové věže pro parkování kol v Litoměřicích se odkládá. Radní zrušili výběrové řízení na dodavatele stavby, cyklisté se tak parkování ve skleněné věži dočkají za rok v květnu. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Eva Břeňová. Původně měl být takzvaný biketower k dispozici cyklistům, kteří křižují České středohoří, letos v září.

Důvodem opakování výběrového řízení jsou podle radnice nejasnosti a odlišné právní výklady poskytovatele dotace k provedeným zadávacím řízením. "O dotaci, která představuje 90 procent nákladů vyčíslených na 12 milionů korun, však Litoměřice nepřijdou," zdůraznila vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková. Dotaci město získalo z Integrovaného regionálního operačního programu.

Parkovací věž se samoobslužným systémem bude stát vedle budovy Českých drah (ČD) na pozemku, který je majetkem města. V blízkosti je autobusové a vlakové nádraží a nedaleko historické centrum. Vzhledem k tomu, že sousední budovu ČD nesmí věž převýšit, bude částečně zapuštěna do země.

Do parkovacího objektu se vejde až 118 kol. Součástí věže bude automatický samoobslužný systém. Cyklista najede s kolem na plošinu, zaplatí pětikorunu nebo jinou symbolickou částku na den a výtah vyveze a uloží jeho kolo do příslušné přihrádky, proces trvá zhruba půl minuty. K dispozici bude také nabíječka na elektrokola.
Autor: ČTK, 26.07.17 14:50
Návštěvnost: 964 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.