Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Věznice Valdice dala do oprav za pět let téměř 20 milion

Valdice - Věznice ve Valdicích na Jičínsku, která od roku 1857 funguje v někdejším kartuziánském klášteře, investovala v posledních pěti letech do oprav v areálu téměř 20 milionů korun. Práce se týkaly především vězeňské části, jejich cílem bylo zlepšení podmínek pro vězně. Zařízení určené převážně pro nejtěžší zločince také plánuje v dalších letech opravu kotelny a vybudování další ubytovny pro odsouzené, řekla ČTK mluvčí věznice Eva Francová. K 10. červenci si trest odpykávalo ve věznici 1151 odsouzených.

V komplexu věznice, který má rozlohu téměř deset hektarů, bylo například v roce 2011 zprovozněno pracoviště pro doživotně odsouzené. O rok později se oprav dočkal víceúčelový prostor pro vězně, který slouží i jako jídelna pro pracující odsouzené. V roce 2014 věznice opravila část ubytovny A a podlahy či sociální zařízení v 45 celách na ubytovně C. V opravách podlah se pokračovalo také v roce 2015 a 2016 i letos. V roce 2015 věznice rovněž zastřešila vjezdovou bránu.

V letošním roce se v areálu věznice dokončuje pomocné operační středisko, do kterého je sveden kamerový systém z ubytoven a pracovišť, což má přinést zvýšení bezpečnosti zaměstnanců i odsouzených.

Ve valdické věznici si k 10. červenci odpykávalo své tresty 24 doživotně odsouzených, 608 vězňů bylo v režimu zvýšené ostrahy, 522 v režimu ostrahy a 21 odsouzených mělo tresty ve věznici s dozorem. V minulosti bylo ve valdické věznici odsouzených mnohem více, například v letech 1948 až 1990 bylo v celách umístěno až 2700 vězňů. Jejich počet klesl po amnestii v roce 1990, ale například v roce 2001 bylo ve Valdicích stále 1500 vězňů.

Zhruba 40 procent valdických vězňů je zaměstnaných. Pracují například na broušení litiny či práci s kartonem a zaměstnáni jsou také ve vnitřních provozech věznice, třeba v prádelně či kuchyni. Ve valdické věznici pracuje celkem 421 lidí, z toho je 249 příslušníků vězeňské služby, zbytek jsou občanští zaměstnanci.
Zdroj: Jakub Sochor
Vložil: ČTK, 16.07.17 08:30
Návštěvnost: 808 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.