Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Přerov chystá soutěž na urbanistické řešení průtahu města


Přerov - Přerovská radnice chystá soutěž na urbanistické řešení vnitřního průtahu města, takzvaného průpichu, který by měl v budoucnu společně s dostavěnými dálničními úseky vyřešit neutěšenou dopravní situaci. Nový silniční průtah v oblasti přednádraží protne území ulic Komenského, Havlíčkova, Čechova, Kramářova a Husova. Stavba má být zahájena v příštím roce. Architekti by měli v soutěži navrhnout, jak má území v okolí čtyřproudé komunikace vypadat. Na soutěž vyčlenilo město přes 400.000 korun, informovali ČTK zástupci radnice.


Místo kolem takzvaného průpichu obklopuje obytná i průmyslová oblast, ohraničeno je areálem pivovaru a další zástavbou. "Řešená plocha zahrnuje zhruba 16 hektarů, což je přibližně stejně, jako má dnešní centrum města. Protože průpich bude velkým zásahem do celé urbanistické struktury, je nutné se územím pečlivě zabývat. Připravovaná dopravní stavba zpřístupní oblast i z jiných směrů, než je tomu dnes," uvedl radní Jan Horký. Podle něj by architekti měli v nové přednádražní čtvrti nastavit jasná pravidla budoucí zástavby a dát tak místu novou tvář.

Město nyní zpracovalo podmínky soutěže, která bude oficiálně vyhlášena v polovině července a skončí 7. listopadu. Na ceny a odměny soutěžícím je vyčleněno z pokladny města 425.000 korun. Podle Horkého rozsáhlé území nabízí velké množství řešení. "Zásadní je vymyslet nové ulice či náměstí, ale může tu vzniknout i park, sportoviště, místo pro bydlení i obchody - prostě téměř cokoliv," dodal radní.

Stavba vnitřního průtahu městem se plánuje už druhé desetiletí. Město si od něj slibuje zklidnění dopravy především v Komenského a Husově ulici. "Průtah začne mimoúrovňovým křížením u podjezdu v Předmostí, pak se napojí na Polní ulici, která bude rozšířena na čtyři pruhy. Následně povede přes křižovatku ulic Polní, Tržní a Dluhonská, poté povede po mostě Legií, přes areál bývalé Juty, kolem autobusového nádraží - až k pekárně v ulici Generála Štefánika," uvedl náměstek primátora Pavel Košutek (ANO).

Ředitelství silnic a dálnic, které má v příštím roce stavbu zahájit, má podle mluvčí magistrátu Lenky Chalupové už dva roky na tuto akci vyčleněné finanční prostředky, platné územní rozhodnutí i zajištěný odkup většiny potřebných pozemků či nemovitostí, které budou za pár měsíců zbourány. Stavba bude financována ze státního rozpočtu prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury, vyčleněno je na ni 147 milionů korun.
Zdroj: Alena Horáková
Vložil: ČTK, 16.07.17 08:25
Návštěvnost: 627 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.