Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Ještěd f kleci 18 - slavnostní vyhlášení
za letní semestr 2016/2017
Ateliér Karla Hubáčka liberecké Fakulty umění a architektury se pro jeden večer proměnil v bouřlivou oslavu tradiční studentské soutěže Ještěd f kleci. Na letošním již osmnáctém ročníku byly vystaveny jak semestrální, tak bakalářské a diplomní projekty.
Pětičlenná porota se sešla ve složení: architekt a absolvent Fakulty umění a architektury TUL Martin Hejl z ateliéru Kolmo, architektka Markéta Smrčková z Lennox architekti, Žofie Raimanová z Kanceláře veřejného prostoru na Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, architekt Tadeáš Říha působící v Londýně ve studiu 6a architects a architekt Michal Šrámek, který společně s Ladislavem Lábusem vede atelier na FA ČVUT.
Porota vybrala 5+2 projektů, které považuje za zástupné pro různé kvality sedmi libereckých ateliérů. Putovní sošku Ještěda f kleci si odnesl Jakub Trčka se svou bakalářskou prací Knihovna na Manhattanu.
Mezi nominovanými byl ateliér Prvok Vladimíra Baldy a Jiřího Žida, se zadáním Požah, Doupě, Letní scéna, Pavel Uličný a jeho Neobrane, klimatická membrána pro horkem paralyzovaná území, Antonín Hůla s diplomním projektem Obnova místa ve Stokách u Žlutic a Kristina Horváthová s projektem Dlouhý/Široký/Bystrozraký.
Porota závěrem ještě ocenila atelier Jiřího Klokočky se zadáním Slatiny a nesoutěžní projekt Místo na Okno! Martiny Bauerové, Dity Petráňové a Martina Kunce.
Ještěd f kleci se stejně jako každý semestr konal pod záštitou x-fatul spolek absolventů a přátel školy a k jeho hladkému průběhu přispěly svými sponzorskými dary společnosti Lasvit, Schüco, Isover, Saint-Gobain a Graphisoft Archicad. Věcné ceny vítězům a nominovaným darovali společnosti Master&Master, Papelote, Zlatá Loď a ERA21.

Více informací >

foto: Berenika Suchánková
Zdroj: Kristýna Mocová, spolek studentů FUA TUL
Vložil: Tisková zpráva, 08.07.17 08:45
Návštěvnost: 715 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.