Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
V červenci by se měl spustit program na obnovu brownfieldů

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu chce v červenci vypsat pilotní výzvu na regeneraci nevyužívaných území, takzvaných brownfieldů. Do roku 2023 by na to mělo dát dvě miliardy korun, letos 100 milionů korun. ČTK to sdělil mluvčí resortu František Kotrba. Brownfieldů je v ČR přes 11.000 na ploše více než 38.000 hektarů, což je třikrát více, než činí rozloha Plzně.

"Program je směrován především do hospodářsky postižených regionů. Podporovány budou zejména projekty s nižšími náklady a největšími pozitivními dopady. Jedná se o pilotní program, který nemá za cíl a není v jeho možnostech řešit 11.000 lokalit," řekl ČTK Kotrba. V příštím roce by mělo být v programu 300 milionů korun.

Téměř polovinu všech brownfieldů v Česku tvoří podle CzechInvestu bývalé průmyslové objekty. Následují areály dříve využívané pro zemědělství nebo občanskou vybavenost. Nejmenší zastoupení mají v databázi objekty sloužící původně cestovnímu ruchu, těžbě surovin nebo dopravě.

Brownfieldy podle projektu CzechInvestu na jedné straně vytvářejí pro investory příležitost nastartovat nové aktivity, na straně druhé často představují ekologickou zátěž, jejíž odstranění si vyžádá vysoké investice. V Praze patří mezi největší brownfieldy například Bubny-Zátory nebo nákladová nádraží na Žižkově či na Smíchově. V Brně může být příkladem areál bývalé Zbrojovky.

Ministerstvo zemědělství dlouhodobě podporuje, aby se brownfieldy používaly například pro budování nových staveb namísto budování na kvalitní půdě.
Autor: ČTK, 05.07.17 19:50
Návštěvnost: 961 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.