Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Aaltova příroda - výstava v brněnské GAB

Úloha lidové tradice v japonském a finském stavitelství v díle Alvara Aalta ve 30. letech minulého století.

Brněnská repríza výstavy připravené Kabinetem architektury v Ostravě ve spolupráci s GVUO a Universitou Aalto v Espoo ve Finsku. Výstava se zaměřuje na méně známé a lehce opomíjené období v tvorbě architekta a designéra Alvara Aalto, u něhož se ve 30. letech projevil velký zájem o tradiční japonskou architekturu.  


Alvar Aalto byl finský architekt a designér, jehož dílo mělo neobyčejně široký rozsah nejen v oboru architektury, ale také designu - nábytku, skla či šperků. Jeho fascinace tradiční finskou architekturou, kosmopolitní založení a hledání rovnováhy mezi člověkem, přírodou a stavbami, ho zavedly k japonské stavební tradici, které zcela podlehl.
Aalto inspirován myšlenkami a ideály tradiční japonské architektury hledal v době standardizace návrat k přírodě, člověku. Humanizace moderní architektury, individualismus, či kvalitní řemeslné zpracování, jsou ideály, jež se spojeny s finskou tradicí propisují do jeho staveb ze 30. let. Tato epizoda bezesporu významně ovlivnila tvorbu jednoho z nejvýznamnějších světových tvůrců moderní architektury a umění 20. století.

Zahájení výstavy: úterý 11. července 2017 v 18:00 hodin v Galerii architektury Brno, Starobrněnská 18. Výstava potrvá do 13. srpna 2017 a vstupné je na ni dobrovolné.

Výstava vznikla v rámci mezinárodního festivalu architektury, designu a umění Archikultura 2017 pořádaném ostravským Kabinetem architektury.


Více informací >
Zdroj: Gabriel Kurtis, Galerie architektury Brno
Vložil: Tisková zpráva, 11.07.17 09:45
Návštěvnost: 862 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.