Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Fakultní nemocnice Brno opraví za půl miliardy psychiatrii

Brno - Fakultní nemocnice Brno plánuje rekonstrukci psychiatrické kliniky za půl miliardy korun. Budova je ve velmi špatném technickém stavu, řekl dnes ČTK mluvčí nemocnice Pavel Žára. Podle něj by se mohlo začít stavět v příštím roce, práce potrvají 28 měsíců. Náklady na projekt pokryjí Evropská unie a ministerstvo zdravotnictví.

Práce zahrnují celkovou rekonstrukci budovy a přístavbu dvou částí objektu. "Rekonstrukce bude za provozu kliniky celkem ve třech etapách. Základní myšlenkou návrhu bylo ponechat v co největší míře stávající pavilon G tak, jak byl původně navržen, a rozšířit ho o dvojici nízkopodlažních hmot vytvářejících uzavřená atria," řekl Žára.

Podle něj se tím plně zachová využití současného objektu. "Po rekonstrukci bude i nadále vyhovovat pro daný provoz a současně se vytvoří nové kapacity pro zkvalitnění péče," uvedl Žára. V návrhu se promítá i řešení dočasného umístění vybraných provozů i požadavky na energetickou úspornost staveb. Dalším požadavkem je umístění lůžkových jednotek s přímou vazbou na park, který je součástí investice.

První podlaží budovy je podle Žáry téměř v havarijním stavu, je nedostatečná hydroizolace spodní části stavby. Okna jsou původní, netěsní a mnohé nejdou otevírat. Vysoké jsou provozní a energetické nároky. "Téměř havarijní jsou i vnitřní rozvody, jako voda, kanalizace a nedostatečně dimenzované rozvody elektřiny," uvedl Žára. Kvalita prostředí má podle něj přitom přímý vliv na úspěšnost léčby.

Z celkových nákladů by 95 procent měla pokrýt Evropská unie a zbylých pět procent ministerstvo zdravotnictví. Klinika má ročně asi 1300 hospitalizovaných případů. Nejčastější diagnózy jsou podle Žáry deprese, schizofrenie, stresové a zátěžové situace, ale i poruchy příjmu potravy.
Autor: ČTK, 04.07.17 12:45
Návštěvnost: 923 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.