Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Náměstí Dukelských hrdinů v Pardubicích podstupuje rekonstrukci

Pardubice - Během pěti měsíců změní centrální část náměstí Dukelských hrdinů v pátém městském obvodu Pardubic vzhled. Po rekonstrukci dostane nový povrch, městský mobiliář a přibude zeleň v květináčích. V budoucnu by měla plocha využívaná dosud jako parkoviště sloužit i pro kulturní a společenské účely, řekl dnes novinářům starosta pátého obvodu Jiří Rejda (ANO).

"Mým snem a mojí představou je vrátit Pardubicím trochu kulturu a něco nového. Byl bych moc rád, kdyby zde během jarních měsíců stála máj a vrátila se lidová tvořivost a podobné věci,"
uvedl Rejda.

Městský obvod také plánuje na náměstí pořádat tradiční vánoční setkání s obyvateli pod vánočním stromem a sportovní hry pro děti.

Plocha bude vydlážděna žulovými kostkami a betonovou dlažbou. Oproti minulosti vzniknou po obvodu i uprostřed chodníky pro pěší. Dvě zelené plochy s památníky Jana Kašpara a pomníkem padlých letců, které náměstí lemují, zatím radnice rekonstruovat nebude.

Úpravy budou stát zhruba devět milionů korun včetně DPH. Obvod je platí ze svého rozpočtu, dva miliony korun získal od pardubického magistrátu.

Dřívější plánované projekty na rekonstrukci náměstí byly příliš nákladné. Uvažovalo se o podzemním parkovišti, na povrchu o fontáně a kruhových lavičkách, stromech, stálo by to ale zhruba půl miliardy korun. Následující variantou byla oprava rozbité betonové plochy a relaxační zóny za 40 milionů korun.

Obdélníkové náměstí má délku asi čtvrt kilometru a je největší v Pardubicích. Leží uprostřed sídliště Dukla z 40. a 50. let minulého století. V minulosti sloužilo mimo jiné k vojenským přehlídkám.
Autor: ČTK, 03.07.17 16:55
Návštěvnost: 867 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.