Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Benešov vypíše architektonickou soutěž na úpravy centra

Benešov - Benešov plánuje úpravy Masarykova a Malého náměstí. V září bude vypsána architektonická soutěž, k budoucí podobě městského centra se bude vyjadřovat i veřejnost. Výsledek by měl být znám příští rok na jaře, řekl dnes ČTK starosta Petr Hostek (ČSSD).

"Předpokládáme, že studií bude víc a lidé si vyberou vítěznou variantu," uvedl.

Náměstí by podle něj mělo být přirozeným centrem, kde se budou lidé cítit dobře, mohou se projít, posedět a dát si tam kávu. Nepočítá se však s tím, že by tam nejezdila auta. Návrh na vybudování velkých podzemních garáží je podle starosty z finančního hlediska nereálný. "Není v možnostech města, aby se z náměstí vyloučila doprava," řekl.

Městské centrum potřebuje podle Hostka rekonstrukci už delší dobu. Problémem je přerostlá zeleň, nedostatek míst k posezení. Lidé by se měli vyjádřit k tomu, kolik má být na náměstí zeleně, laviček či vodních prvků nebo zda si přejí větší prostor pro shromažďování.

Svá náměstí opravují i další města. Podobnou architektonickou soutěž v minulosti vypsala například Lysá nad Labem na Nymbursku. Cílem nové podoby Husova náměstí v Lysé by mělo být například zklidnění dopravy a lepší průjezdnost i parkování a zlepšení podmínek k odpočinku. Celý prostor by měl být také multifunkční a bezbariérový.
Autor: ČTK, 03.07.17 16:40
Návštěvnost: 579 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.