Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zlínský Prior se po dnešku uzavře, po obnově tam bude i hotelZlín - Zlínský obchodní dům Prior je dnes naposledy přístupný veřejnosti. Od soboty začne jeho rekonstrukce. V budově, která byla postavena podle návrhu architekta Františka Lydie Gahury v duchu zlínské funkcionalistické architektury v roce 1932, bude po obnově také hotel, restaurace i kancelářské prostory. Pokud se bude vše dařit, nejpozději začátkem druhého pololetí příštího roku by se měl zrekonstruovaný objekt s novým využitím otevřít, řekl dnes ČTK jednatel společnosti Prior Zlín Radovan Pilich.


Většina nájemců opustila budovu v centru krajského města na konci dubna, v provozu zůstalo jen přízemí se supermarketem a několika obchody.

"V průběhu příštího týdne bude celý objekt vyklizen a začne rekonstrukce. Na začátku to budou demoliční práce, z objektu zůstane jen nosný skelet. Vše ostatní, co vyplňuje objekt, se musí odbourat,"
řekl Pilich.

Bourat se budou i přístavby za obchodním domem vzniklé po roce 1945, přízemí se pak rozšíří do stráně, v těchto prostorách bude supermarket. Budova dostane nový plášť, vypadat by měla jako za baťovské éry. "Nicméně vše bude nové," uvedl Pilich. Minulost objektu bude připomínat například mozaika, která již byla v interiéru odborně odstraněna a hledá se pro ni v budově vhodné místo.

Většinu obchodního domu obsadí po rekonstrukci zlínská společnost HP Tronic, přední tuzemský distributor a prodejce domácích spotřebičů a elektroniky. Provozuje také síť prodejen Euronics, internetové obchody Kasa.cz a Hej.sk, do skupiny patří i společnost ETA a Resort Valachy ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Skupina má přes 1400 zaměstnanců. Do obchodního domu přesune své administrativní sídlo a zřídí v něm wellness hotel. "To, že se budeme podílet na oživení jedinečné dominanty města v blízkosti baťovského továrního areálu, sídla Zlínského kraje a kongresového centra, je pro nás velkou výzvou i ctí," uvedl generální ředitel společnosti HP Tronic Daniel Večeřa.

V prvních dvou poschodích budou obchody, služby a gastronomické podniky. Třetí až páté patro bude sloužit jako administrativní centrum společnosti HP Tronic pro asi 400 zaměstnanců. Hotel s wellness centrem a restaurací vznikne ve čtyřech nejvyšších poschodích včetně plánované nástavby na střeše.
Autor: ČTK, 30.06.17 12:05
Návštěvnost: 1086 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.