Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Stezky korunami stromů přitahují značný zájem turistů

foto: BoysPlayNice
Praha - Výběr informací o stezkách v korunách stromů v ČR a jejich inspiraci v zahraničí (nová Stezka korunami stromů se pro turisty otevře 2. července v Krkonoších):


- Od počátku července budou mít turisté možnost navštívit Stezku korunami stromů na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Stavba 1300 metrů dlouhé stezky za zhruba 170 milionů korun začala loni na podzim. Stezka lidem nabídne podzemní jeskyni o rozloze 400 metrů čtverečních, následně povede nad povrchem a nabídne například 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Krkonošský národní park (KRNAP) očekává, že by stezku mohlo ročně navštívit 200.000 lidí.

- V roce 2012 byla otevřena Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku. Stezka korunami stromů nabízí návštěvníkům výhled až ze čtyřicetimetrové výšky. Trasa vede ve špičkách vzrostlých dřevin u lipenského jezera a měří 675 metrů. Její vybudování přišlo na 62 milionů korun. Lipenskou stezku navštěvuje několik stovek tisíc lidí ročně, jde o jednu z nejvyhledávanějších atrakcí v Jihočeském kraji. Na konci stezky mohou návštěvníci sjet na zem po točivém tobogánu dlouhém 52 metrů.

- Inspirací pro české stezky v korunách stromů se stala bavorská stezka Baumwipfelpfad u města Neuschönau v srdci Bavorského lesa, která byla otevřena v září 2009. Stezka měří 1,5 kilometru a umožňuje návštěvníkům pozorovat okolní divočinu z různých výškových úrovní. Kopulovitá věž na konci stezky má výšku 40 metrů a stála více než 65 milionů Kč. V Německu je několik dalších stezek podobného typu, například v pohoří Schwarzwald nebo na Rujáně.

- Na konci roku 2015 byla otevřena Stezka v oblacích v Dolní Moravě na Orlickoústecku v pohoří Králický Sněžník. Pětapadesát metrů vysoká vyhlídka,jejíž vybudování přišlo zhruba na 100 milionů korun, stojí na skalnatém hřebeni v masivu hory Slamník ve výšce 1116 metrů nad mořem. Základní nosnou konstrukcí stavby je trojice věží, vzájemně propojených prstencem v horní části stavby. Cesta je bezbariérová, na vrchol se pohodlně dostanou i lidé na invalidních vozících a s kočárky. Odvážlivci pak mohou dolů sjet 101 metrů dlouhým tubusem tobogánu. Z vrcholu lze vidět masiv Králického Sněžníku, dohlédnout se dá až na hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše se Sněžkou. Stezku v oblacích navštívilo za první rok provozu 180.000 turistů a stala se Stavbou roku 2016 za vytvoření netradiční zážitkové a přitom pohodlné konstrukce nového typu.

- Po visuté lávce v korunách stromů mohou lidé od listopadu 2015 projít i ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Lávka je součástí naučné stezky Beskydské nebe - Život v korunách stromů, jejímž cílem je oživit někdejší výletní místo Horečky, jež leží na pomezí Frenštátu a obce Trojanovice. Stezka v korunách stromů má 85 metrů délky a je na ní šest zastavení. Podobně laděná stezka je i v karlovarském areálu Linhart.
Autor: ČTK, 30.06.17 10:15
Návštěvnost: 1189 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.