Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ve Velkém Meziříčí rozhodnutí o referendu k podobě náměstí odložiliVelké Meziříčí - Zastupitelé Velkého Meziříčí dnes odložili rozhodnutí o vyhlášení místního referenda kvůli navrhovaným úpravám náměstí a jeho okolí. Nechtějí ani dál jednat s vítězem loňské architektonické soutěže o podobě centra, ale s druhým v pořadí. Do soutěže se přihlásilo 16 ateliérů, vyhrál tým brněnského architekta Davida Mikuláška. Druhé místo podle údajů na webu města obsadil MCA Atelier s architekty Miroslavem Cikánem a Radkem Novotným.


Možnost, aby lidé rozhodli hlasováním o variantě úpravy centra, prosazoval starosta Radovan Necid (To pravé Meziříčí). "Je to patová situace. Obě části zastupitelů to komentují tak, že zastupují většinu občanů..., referendum prokáže, kdo má pravdu," řekl. Zastupitelstvo rozhodnutí o referendu odložilo na návrh Marie Ripperové zvolené za KDU-ČSL.

Na návrh lidoveckého zastupitele Stanislava Rosy pak zastupitelé uložili vedení města ukončit jednání s architektem Mikuláškem do konce měsíce a zahájit řízení s architektem Cikánem.

Odpůrci vítězného návrhu uváděli, že jim vadí řešení dopravy v jedné části centra. Mezi nimi byl i Jiří Kaše (ČSSD), který tvrdil, že zastupitelé mají právo vybrat si ze tří nejlepších návrhů. Radní Libor Beneš (To pravé Meziříčí) naopak řekl, že město nechalo vybrat to nejlepší odborníky.

Výsledky architektonické soutěže byly oznámeny loni v létě a v listopadu byly všechny návrhy vystaveny. Předsedou poroty byl David Vávra. Diskuse s výtkami proti vítěznému návrhu se rozproudila až zjara, kdy se město chystalo podepsat s vítězem soutěže smlouvu na zhotovení projektové dokumentace. Situací se zastupitelé zabývali i na minulých dvou jednáních. Porotci architektonické soutěže v dopise zaslaném radnici minulý týden potvrdili svůj odborný názor na výsledek a pořadí oceněných.

Náklady na novou úpravu středové části Velkého Meziříčí, tedy náměstí a pěti k němu přilehlých ulic, podle dřívějších údajů radnice neměly převýšit 50 milionů korun. Doprovázet je měla výměna starých sítí, zejména vodovodu a kanalizace.
Autor: ČTK, 28.06.17 08:45
Návštěvnost: 951 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.