Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jihomoravský kraj zváží změnu ve firmě pracující na vzniku lázní

Brno - Jihomoravský kraj zváží změny v představenstvu včetně předsedy u společnosti Thermal Pasohlávky, kterou vytvořil s obcí Pasohlávky pro vybudování lázeňské zóny. ČTK to dnes řekla hejtmanova náměstkyně Taťána Malá (ANO). Důvodem je podle ní špatné hospodaření a scházející podpora ze strany vedení firmy pro záměr vzniku čínských lázní v Pasohlávkách za dvě miliardy korun. Do konce září má být hotový záměr projektu, který posoudí kraj, obec i čínská strana. Zástupci kraje letos v květnu podepsali s čínskou společností RiseSun memorandum o spolupráci.

Na dohady kolem čínských lázní upozornila Mladá fronta Dnes. Představenstvo Thermalu Pasohlávky má tři členy, za obec je tam bývalý starosta Tomáš Ingr, za kraj předseda představenstva Jiří Škrla a do pondělí byl i Martin Itterheim, který z vlastní vůle rezignoval. Do firmy přišel před měsícem a půl, aby projektový záměr vypracoval. "Necítil jsem podporu kolegů. Zejména pan Škrla mi několikrát řekl, že čínskou stranu nepodporuje. Těžko se pracuje, když to mám táhnout sám a proti vůli předsedy," řekl ČTK Itterheim, který jako projektový manažer v minulosti působil ve firmě A.S.A. pod vedením ředitele Petra Vokřála, nynějšího primátora Brna za ANO. Škrla Mladé frontě řekl, že Itterheim na svou pozici nestačil a nikdo žádnou investici nebojkotuje. Doplnil, že se s Číňany nadále jedná, a celou záležitost označil za atak náměstkyně Malé.

Malá to odmítá, chce jen dodržet dohodu o vzniku projektového záměru. Podle ní Škrla vyjádřil negativní postoj k čínské straně i na valné hromadě společnosti. Proto ANO navrhne v červenci radě, aby projednala změny v představenstvu včetně předsedy. "Hnutí ANO je v tomto jednotné. Chceme to projednat s ostatními koaličními partnery," uvedla Malá.

Náměstek hejtmana Roman Hanák (ČSSD) ČTK řekl, že Škrla odvedl kus práce. "Jsem přesvědčený o tom, že je schopný projekt dotáhnout do zdárného konce," uvedl. Připustil napětí mezi Thermalem Pasohlávky a čínskou stranou. "Loni někdy jednání kolabovala kvůli osobní rovině. Čínská strana uváděla problém v Thermalu Pasohlávky a naopak. Letos jsme doplnili podmínky a podepsali nové memorandum, takže věřím, že to dotáhneme," řekl Hanák. Podle něj není důvod, aby Škrla odcházel. "Pokud ale kolegové přijdou s pádným argumentem, proč by měl odejít, jsem připravený k debatě," dodal Hanák.

Podle Malé je dalším důvodem i špatné hospodaření. "Na externí právní firmu se ročně dá 1,5 milionu korun, kupují se několikanásobně dražší letenky v byznys třídě a podobně," uvedla. Kraj proto zahájil kontrolu hospodaření společnosti, která loni měla ztrátu 17 milionů.

Thermal Pasohlávky založil kraj s obcí v roce 2007, od kdy firma budovala infrastrukturu. Čínské lázně mají vzniknout za dvě miliardy korun na ploše 20 hektarů. Pasohlávky jsou asi 30 kilometrů od Brna. V blízkosti je CHKO Pálava Lednicko-valtický areál. Okolí hojně navštěvují turisté.
Zdroj: Lenka Horáková
Vložil: ČTK, 27.06.17 17:10
Návštěvnost: 978 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.