Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno chce ještě letos zahájit rekonstrukci části Údolní ulice

Brno - Brno chce ještě do konce letošního roku zahájit rekonstrukci části Údolní ulice od křižovatky s Úvozem po Kraví horu. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Odhadované náklady jsou 225 milionů korun, soutěž je ale může snížit. Město nechá vyměnit inženýrské sítě a opravit komunikace.

Brněnští radní dnes schválili zahájení soutěže na výběr firmy, která práce provede. Úsek od Úvozu po Kraví horu je jednou z původně tří plánovaných etap. Další zahrnuje úsek od Úvozu na opačnou stranu po Husovu ulici, třetím měla být rekonstrukce náměstí Míru, tuto etapu ale magistrát prozatím z plánů vyjmul. "Městská část Brno-střed totiž řeší koncepci, jak má náměstí vypadat," poznamenal Mrázek.

Podle něj je stav ulice špatný. Stavba počítá s kompletní výměnou inženýrských sítí, jako je kanalizace, vodovod, plyn a elektřina. Poté bude následovat výměna tramvajového svršku a rekonstrukce trakčního vedení a kompletní úprava povrchu včetně chodníku a komunikací, parkování a zeleň. "Smlouvu bychom chtěli podepisovat někdy na konci října, abychom do konce roku mohli zahájit stavbu. Zemní práce můžou probíhat i přes zimu, pokud nebudou ukrutné mrazy. Hotovo chceme mít nejpozději do konce roku 2018," dodal Mrázek.

Brno chce za stovky milionů korun opravit i další důležité ulice. Je to například Benešova, Štefánikova nebo Veveří. V minulosti už za stovky milionů korun opravilo ulici Milady Horákové, Horovu a Minskou.
Autor: ČTK, 27.06.17 17:05
Návštěvnost: 1009 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.