Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
V Karlových Varech se chystá referendum o Vřídelní kolonádě

Karlovy Vary - Obnovu Vřídelní kolonády do podoby, kterou jí dali architekti Ferdinand Fellner a Hermann Helmer na přelomu 19. a 20. století, chce prosadit referendum, které chystají karlovarští aktivisté. Zatím organizátoři získávají podpisy, řekl dnes na zastupitelstvu jejich zástupce Ota Řezanka.

"Momentálně máme přes 2500 podpisů, zbývá nám zhruba 1400, předpokládáme tedy, že bychom referendum spojili již s parlamentními volbami, které se konají v říjnu. Dalším možným termínem jsou prezidentské volby v lednu 2018," uvedl Řezanka.

Pro konání referenda je potřeba získat podpisy deseti procent voličů. Podle primátora Petra Kulhánka (KOA) vedení města vyhlásí referendum jen v případě, že organizátoři zákonný počet podpisů dodají.

"Já pořád stojím na svém názoru, že litinová varianta může být jednou z variant přihlášených do veřejné architektonické soutěže na zpracování celého území. Naprosto rovnocenná varianta, která bude hodnocena stejně jako všechny ostatní," uvedl Kulhánek.

Současná Vřídelní kolonáda ze 70. let 20. století se ocitla v havarijním stavu. Agresivní minerální voda poškodila jak zázemí pro jímání vřídelní vody, tak i kovovou konstrukci sálu, v níž charakteristický pramen vody tryskal. Ten je od letošního roku přenesen do prostoru před kolonádou.

Město chce letos začít s přesunem technologií z podzemí pod kolonádou do prostoru před ní. Pak se chystá oprava samotné kolonády. Zároveň se ale připravuje zadání pro architektonickou soutěž na řešení celého prostoru okolo Vřídelní kolonády.
Zdroj: Pavel Peňás
Vložil: ČTK, 27.06.17 12:00
Návštěvnost: 1269 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.