Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O demolici budovy Hold v Mělníku referendum nerozhodneMělník - O demolici budovy Hold na náměstí Karla IV. v Mělníku referendum nerozhodne. Zastupitelé jeho vyhlášení v pondělí neschválili, kromě jiného kvůli vysokým nákladům na referendu, které by byly zhruba půl milionu korun. "Druhý argument je to, že se tím zbavujeme naší zastupitelské role," řekl dnes ČTK místostarosta Mělníka Petr Volf (Mělničané). Demolicí se ve čtvrtek budou zabývat mělničtí radní, měli by mimo jiné i řešit termín, kdy o demolici rozhodnou přímo zastupitelé.


Bourání stavby by mohlo začít nejdříve příští rok, podle odhadů náklady mohou přesáhnout deset milionů korun.

Vedení města chtělo referendum o demolici uspořádat souběžně s podzimními parlamentními volbami. Veřejnost chtěli někteří zastupitelé zapojit, protože ani jedna ze stran neměla demolici v programu při posledních komunálních volbách. Aby bylo referendum platné, muselo by v něm podle zákona hlasovat alespoň 35 procent mělnických voličů.

Nedostavěná budova zvaná také Teherán nebo Amerika pochází z doby socialismu. Její přestavba by byla nákladná a bylo by obtížné stavbu přizpůsobit aktuálním požadavkům, proto radnice uvažuje o demolici a nové výstavbě, se kterou by mohl pomoci soukromý investor. Nyní existuje několik variant, ale podmínkou je, aby prostory na náměstí sloužily především veřejnosti.

Náměstí se má v následujících letech zcela proměnit, radnice dala zpracovat na úpravy studii, která se ještě bude upravovat podle připomínek odborníků i občanů. Poté dá město připravit projekt.
Autor: ČTK, 27.06.17 10:55
Návštěvnost: 1003 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.