Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kontrola protipožárních opatření i v nemocnicích a školách v Británii

foto: Hannah McKay

Londýn - Všechny veřejné instituce v Británii mají po nedávném tragickém požáru výškové budovy v Londýně prověřit protipožární opatření v budovách pod svou správou, a to i v nemocnicích a na školách, pokud mají podezření, že nevyhovují. Podle agentury Reuters to dnes sdělil mluvčí premiérky Theresy Mayové.


Britská vláda dnes oznámila, že protipožárním testům v Anglii dosud nevyhovělo 75 výškových budov. Úřady prověřují bezpečnost zhruba 600 věžáků v celé Anglii po tragickém požáru 24podlažního bytového domu Grenfell Tower v západní části Londýna.

"Je zřejmé, že je to znepokojivé. Znepokojivé pro obyvatele, kteří žijí v těchto blocích," řekl mluvčí na pravidelném vládním briefingu. "Proto jsme zavedli systém, ve kterém se testování může provést velmi rychle," dodal s tím, že místní úřady mohou být okamžitě informovány a zavést vhodná opatření. Mluvčí zároveň vyzval majitele a správce bytových domů, aby urychleně posílali materiál z budov k případnému bezpečnostnímu přezkoumání.

Testy se provádějí po požáru ze 14. června s nejméně 79 oběťmi na životech. Hořet podle vyšetřovatelů začalo od lednice a za rychlé rozšíření plamenů mohl nekvalitní izolační obklad budovy.

V pátek a sobotu úřady na severu Londýna preventivně evakuovaly zhruba 4000 lidí z pěti výškových domů, u nichž bylo zjištěno stejné hořlavé obložení jako u Grenfell Tower. Nevyhovující tepelná izolace má být z domů odstraněna.

Americká firma Arconic, která ji vyrábí, dnes oznámila, že izolaci přestává prodávat pro použití ve výškových budovách. "Domníváme se, že je to dobré rozhodnutí vzhledem k rozdílnosti předpisů ve světě a k otázkám, které vzbudila tragédie Grenfell Tower," uvedla firma v prohlášení. Ve Spojených státech a některých dalších zemích byla tato izolace u výškových budov kvůli požárním rizikům již dříve zakázána, v Británii se však používala v širokém měřítku, píše list The Wall Street Journal

Podle agentury AFP dnešní rozhodnutí firmy platí pro budovy vyšší než zhruba 12 metrů. Jeden z mluvčích podniku však podle listu The Wall Street Journal hovoří o úplném zastavení prodeje této izolace. Cena akcií firmy Arconic se dnes propadla až o 11 procent, později však velkou část ztrát smazala.
Autor: ČTK, 27.06.17 08:20
Návštěvnost: 2062 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.