Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
V Chodově byla dokončena přístavba základní školy

foto: Jiří Drozdík
Chodov - V Chodově na Sokolovsku byla dokončena přístavba základní školy Jana Amose Komenského ve Smetanově ulici. Nic tak nebrání tomu, aby se v nově vzniklém školském komplexu od září začali učit i žáci prvního stupně, kteří dosud docházeli do budovy v ulici Dukelských hrdinů. Přes letní prázdniny bude v areálu dokončeno ještě zateplení okolních budov, například školní jídelny. ČTK to dnes řekl starosta Chodova Patrik Pizinger (HNHRM).


"Po desetiletích působení základní školy v rozdělených areálech se nám podařilo tuto školu dostat do jednoho areálu, což se výrazně projeví jednak v kvalitě výuky, a jednak i v tom komfortu pro vyučující, ale i pro žáky. Podařilo se výrazně ušetřit v rozpočtu, kdy oproti plánovaným 68 milionům nás přístavba samotná stála 37 milionů,"
řekl Pizinger. V následujících dnech se do školy začne stěhovat vybavení. Některé věci se do budovy přesunou z původního působiště, většina vybavení bude nová.

Celou stavbu město financovalo z vlastního rozpočtu. Původně se počítalo s tím, že peníze bude čerpat z rámcového úvěru. Díky přebytku hospodaření z loňského roku se ale Chodov kvůli stavbě nakonec zadlužit nemusel.

V novém objektu vzniklo devět tříd, kabinety, ředitelna a sociální zařízení. Přístavba je propojená s okolními objekty tak, aby žáci i učitelé mohli bez problémů projít do budovy druhého stupně, jídelny nebo školní družiny. Nová část školy bude bezbariérová s výtahem a pojme asi 270 žáků. Celková kapacita komplexu ve Smetanově ulici se zvýší na 550 žáků. Přímo v areálu jsou i sportoviště a těsně sousedí s domem dětí a mládeže. Současně do areálu patří také Základní škola Školní.

Vybudování přístavby trvalo 12 měsíců, sjednocení tohoto školského areálu město plánovalo zhruba pět let. V budově ve Smetanově ulici sídlilo původně gymnázium, objekt byl ale ve špatném stavu. Kraj ho však nechtěl rekonstruovat a hrozilo, že střední školu v Chodově zruší. Město proto s krajem vyjednalo bezúplatnou směnu za budovu v Komenského ulici, kde dříve sídlil druhý stupeň ZŠ Komenského. Gymnázium v Komenského ulici dále funguje a nastoupením školáků prvního stupně do přístavby ve Smetanově ulici bude celá takzvaná školská rošáda v Chodově završena.
Autor: ČTK, 26.06.17 15:30
Návštěvnost: 829 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.