Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Náchod má po opravě moderní atletický stadion

Náchod - Město Náchod po rok trvající rekonstrukci za 45 milionů korun dnes otevřelo atletický stadion v lokalitě Hamra. Stavba byla současnou největší investicí dvacetitisícového města. Stadion vznikl v 70. letech minulého století a od té doby se na něm dělala jen běžná údržba. Opravený areál s nově postavenou tribunou je svými parametry jediný v okrese a sloužit bude hlavně školám a mládežnickým oddílům. Na opravu město získalo od státu dotaci 15 milionů korun, řekla ČTK mluvčí radnice Nina Adlof.

Stavbaři na stadionu položili nové povrchy pro atletické disciplíny. Například běžecký ovál o délce 400 metrů dostal umělý povrch, který vyhovuje i požadavkům mezinárodní atletické federace IAAF. Na stadionu vznikly sektory pro skok vysoký a daleký, skok o tyči, hod oštěpem, diskem a kladivem a vrh koulí. Uprostřed stadionu zůstalo fotbalové hřiště, které dostalo nový trávník. Zcela nová je zastřešená tribuna pro 680 sedících diváků. Součásti stavby bylo odvodnění, automatický závlahový systém, umělé osvětlení a oplocení.

Rekonstrukci samotného stadionu udělala za 35,8 milionu korun s DPH kroměřížská firma EKKL. Tribunu za 9,4 milionu korun postavila náchodská společnost Průmstav Náchod. Dotaci město čerpalo na opravu stadionu, tribunu zaplatilo z vlastních zdrojů.

Stadion budou využívat především náchodské školy všech stupňů v rámci tělesné výchovy a sportovních kroužků, atleti, fotbalisté pro tréninky a utkání dětských a mládežnických kategorií. Veřejnost bude moci dráhu stadionu bezplatně užívat vždy ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli od 15:00 do 18:00.

Náchod má letos v plánu investice za více než 220 milionů korun. Kromě stadionu Hamra jsou hlavními investicemi opravy chodníků, výstavba hasičské zbrojnice a obnova lázní. Přibližně 60 procent výdajů na investice by měly Náchodu pokrýt dotace od státu či Evropské unie.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 23.06.17 11:15
Návštěvnost: 1079 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.