Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Archiv má potíže s fasádou, lidé nemohou chodit podél budovy


Brno - Deset let od dostavby Moravského zemského archivu v Brně se na fasádě objevily vážné technické problémy. Kvůli hrozbě zranění lidé dočasně nemohou chodit podél budovy. Vedení archivu po konzultaci s odborníkem vymezilo ochrannou zónu kolem objektu. Badatele a další návštěvníky žádá prostřednictvím svého webu o trpělivost a pochopení.


"Na fasádě depozitáře se skutečně vyskytl technický problém, jehož příčinu zatím neznáme. Záležitost proto intenzivně prošetřujeme a v souladu s doporučeními odborně způsobilé osoby jsme preventivně přijali celou řadu bezpečnostních opatření, která mají eliminovat možná rizika," sdělil dnes ČTK ředitel archivu Ladislav Macek.

Podle neoficiálních informací z budovy odpadlo několik skleněných tabulí, což Macek na dotaz ČTK nepotvrdil. "Pokud bude třeba zveřejnit další informace, bude tak samozřejmě učiněno v souladu s příslušnými předpisy, a to primárně prostřednictvím našeho webu a upozorněními na místě samém," uvedl ředitel.

Budova na okraji bohunického univerzitního kampusu je v provozu od roku 2007. Nové sídlo pro Moravský zemský archiv stálo 685 milionů korun. Odborníci budovu vyhlásili jihomoravskou stavbou roku 2007.

Stavba je rozdělena na dvě části - železobetonový blok je propojen koridorem s lehkou oceloskleněnou konstrukcí provozní budovy, která má podle přání architektů vyjadřovat otevřenost, lehkost a vstřícnost ve vztahu k historikům a badatelské veřejnosti.
Autor: ČTK, 22.06.17 11:05
Návštěvnost: 1079 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.