Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrava zná vítěze soutěže na proměnu náměstí Msgre Šrámka

Ostrava - Ostravští městští zastupitelé na svém dnešním zasedání schválili vítěze architektonicko-urbanistické soutěže na proměnu náměstí Msgre Šrámka v centru města. Mezi dvacítkou odevzdaných návrhů odbornou porotu nejvíce zaujal návrh architektů Martina Surovce z Prahy a Miroslavy Šešulkové.

Vítěznou práci označili porotci za nejzdařilejší řešení prostoru náměstí před katedrálou Božského spasitele. Autoři podle nich citlivými zásahy dosáhli budoucího omezení statické dopravy, v místě vytvořili tři prostory přiléhající ke katedrále a navíc našli i vhodné místo pro umístění uměleckého díla, které bude připomínat odkaz monsignora Jana Šrámka. Návrh architektů počítá i s parkováním podél jednosměrné komunikace.

"V první polovině roku jsme vyhlásili tři architektonické soutěže a také schválili jejich vítěze. Věřím, že si naší snahy a hledání zajímavých řešení pro přeměnu prázdných míst i budov v Ostravě všimla nejen obec architektů, ale také veřejnost," uvedl primátor Tomáš Macura (ANO). Podle něj ale kvalita návrhů tentokrát nebyla tak vysoká jako u předchozích soutěží. Řada uchazečů totiž nesplnila požadavky města. Macura uvedl, že výsledná podoba náměstí zřejmě nebude zcela identická s návrhem, uvítal by kdyby šlo o jakousi kompilaci nejlepších návrhů.

Připomněl, že architektonické soutěže chce město využívat i v budoucnu. Nyní připravuje soutěž na výstavbu nové koncertní haly, která by se mohla uskutečnit na podzim. Architekti by měli navrhnout například i podobu novostavby bytového domu v Biskupské ulici v centru města.

Architekti, kteří návrh na proměnu náměstí tvořili, museli respektovat například i dlouhodobý záměr dostavby městského bloku vedle obchodního domu Horník, ale například také provozní potřeby katedrály Božského Spasitele a Divadla Jiřího Myrona, jehož rekonstrukce bude začne ještě letos. Součástí úpravy bude například kavárna s vchodem na náměstí. Letos už město vybralo vítěze architektonické soutěže na proměnu historických jatek i prostoru před Domem umění.
Autor: ČTK, 22.06.17 08:40
Návštěvnost: 1255 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
zveřejnění výsledků Šárka Stolaříková 22.06.17 14:34
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.