Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Chrudim váhá, zda usnadnit dostavbu hotelu Bohemia

foto: Chrudimské noviny

Chrudim - Chrudim odložila rozhodnutí o tom, zda před rozestavěným hotelem Bohemia vznikne podzemní, nebo levnější nadzemní parkoviště. Město požádalo o výjimku, chce stavět levnější parkování. ČTK to dnes řekl místostarosta Jan Čechlovský (ODS).


Společnost Homa holding přerušila práce na modernizaci hotelu v roce 2013 kvůli kauze s dotacemi. Město hodlá s investorem dál jednat. Místostarosta by dal přednost podzemní variantě, zastupitelé se v názorech liší.

"Jsem přesvědčen, že by tam mělo být podzemní parkoviště. Debatujeme s lidmi o tom, že není možné donekonečna rozšiřovat parkoviště na povrchu. Ubíráme tím zeleň, další prostory. A že je na čase strkat auta pod zem," řekl Čechlovský.

Modernizace hotelu začala v lednu 2013, dokončena měla být v srpnu téhož roku. Po přestavbě se měla zvýšit ubytovací kapacita a rozšířit restaurace a měl vzniknout nový kongresový sál až s 250 místy. Celkové náklady se odhadovaly zhruba na 90 milionů korun včetně vybavení.

Dokončení přestavby zdrželo policejní vyšetřování. Krajský soud letos potrestal pět lidí a firmu Holding homa za pokus o dotační podvod. Firma Homa holding evropské dotace nedostane a podzemní dvoupatrové parkoviště je pro ni jako pro investora drahé. Chrudim už v minulosti přispěla na přeložku inženýrských sítí, zatím jen polovinou ze slíbeného 1,5 milionu korun. Vyplacení druhé půlky odložila, než bude podzemní parkoviště zkolaudované.

"Já preferuji, aby tady nebylo to torzo hotelu a díra v zemi. Je to u kruhové křižovatky, kde je takový provoz, že mi nadzemní parkoviště až tak nevadí," řekl místostarosta Jaroslav Trávníček (ČSSD).
Autor: ČTK, 22.06.17 08:25
Návštěvnost: 969 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.