Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
KRNAP: Nová Stezka korunami stromů přitáhne turisty z hřebenů

Praha - Krkonošský národní park (KRNAP) očekává, že nová Stezka korunami stromů na úpatí Černé hory v Janských Lázních pomůže přilákat turisty z vrcholků Krkonoš, a uleví tak přetíženým hřebenům. Stezku by mohlo ročně navštívit 200.000 lidí. V Krkonoších a Podkrkonoší se loni ubytovalo podle ČSÚ 914.000 turistů, z toho 28 procent byli cizinci.

"Tohle je aktivita, která nepochybně přiláká spoustu turistů, kteří by jinak vyrazili na hřebeny. Janské Lázně jsou z hlediska návštěvnosti bezproblémové. Zprovozněním stezky se nezvýší celková návštěvnost Krkonoš, naopak jejich návštěvníci získají novou možnost kam jet," uvedl mluvčí KRNAP Radek Drahný. Parkovacích ploch je podle něj v lokalitě dostatek, mimo jiné parkoviště Hofmanky či u spodní stanice lanovky na Černou horu.

Pro návštěvníky Správa KRNAP připravila tři didaktické stanice a podzemní expozici, informační panely a 40 informačních tabulek. Stavba se veřejnosti otevře první červencovou neděli, vstupné bude 220 Kč. Stezka bude 1511 metrů dlouhá a návštěvníky zavede kromě korun stromů i do podzemí. V podzemní jeskyni o rozloze 400 metrů čtverečních budou mít turisté možnost studovat mikrosvět půdy.

Zhruba ve dvou třetinách stezky bude vyhlídková věž vysoká 45 metrů s výhledem na jih, východ a západ. Celá stavba bude bezbariérová a bude mít několik adrenalinových sekcí, její součástí bude například padesátimetrový suchý tobogan vedoucí vnitřkem vyhlídkové věže. Výše investice je 180 milionů korun.

V Česku jsou zatím dvě stavby podobného charakteru. Kvůli rostoucímu zájmu turistů o středisko v Dolní Moravě, kde je i od loňského roku Stezka v oblacích, rostou dopravní komplikace. Pardubické hejtmanství rozšíří příští a přespříští rok silnici, která vede celým areálem, aby se po ní mohlo jezdit v obou směrech. Firma Sněžník, která skiareál provozuje, postaví výhledově velkokapacitíní parkovací dům.

"Chceme obci maximálně pomoci a toto je jedna z možností. Musíme si uvědomit, že v letních měsících navštíví středisko i přes 7.000 návštěvníků za den, a stávající infrastruktura na to není připravena,"
uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD). Stezka v Dolní Moravě měla za první rok provozu návštěvnost 180.000 lidí. Stezka je vysoká 55 metrů, dřevěná lávka má délku 710 metrů a tobogan sto metrů. Dospělý zaplatí vstupné s lanovkou 350 korun a bez ní 200 korun.

Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou patří mezi největší turistické atrakce v Jihočeském kraji. Ročně na no dorazí průměrně 400.000 lidí. Vstupné pro dospělou osobu stojí 210 korun. Vzhledem k tomu, že se stezka nachází v rozlehlém komplexu, kde mohou lidé navštěvovat i jiné atrakce, je tam i řada parkovišť pro automobily.
Autor: ČTK, 21.06.17 17:00
Návštěvnost: 1543 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
takto pitomou úvahu... cvhfh 21.06.17 18:32
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.