Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Jeseník staví sportovní halu za 65 milionů korun

autor: Radoslav Novotný, Arch.Design

Jeseník - Jesenická radnice zahájila dlouho plánovanou stavbu sportovní haly téměř za 65 milionů korun. Zástupci města v úterý podepsali smlouvu se zhotovitelem, který by nový sportovní stánek měl postavit za necelý rok. Hala bude v Dukelské ulici na místě původní haly, která byla v dubnu zdemolována. Pro město je to nejvýznamnější a dlouho očekávaná investiční akce, informoval dnes ČTK mluvčí radnice Richard Kapustka. Město se do stavby pustilo i přesto, že zrušením dotačního titulu přišlo o dotaci ministerstva školství.


Halu postaví společnost OHL ŽS. "Doba výstavby je plánována na 260 dnů od zahájení stavby při vhodných klimatických podmínkách," uvedl vedoucí oddělení investic jesenické radnice Jiří Uher.

Na stavbu sportovní haly přispěl Olomoucký kraj 17 milionů korun, město získalo také patnáctimilionový dar od jesenické společnosti provozující výherní hrací přístroje. Radnice však přišla o patnáctimilionovou dotaci, kterou se městu podařilo v polovině loňského roku získat po několikaměsíčním úsilí od ministerstva školství. Vzhledem k tomu, že s bouráním haly se začalo až letos, počítalo město s tím, že dotaci dostane opětovně letos. Po aféře s dotacemi však byl dotační titul ministerstva školství zrušen. "Po zrušení dotačního programu ze strany ministryně školství, mládeže a tělovýchovy se město Jeseník bude ucházet o finanční prostředky v nově vyhlášené výzvě," doplnil Uher.

Sportovní víceúčelová hala bude rozdělena na část pro sportovce a pro diváky. Hala bude mít ústřední hrací plochu o rozměrech 20 krát 40 metrů, která bude určena zejména pro futsal, florbal či volejbal. Bude v ní horolezecká stěna o šířce 17 metrů a výšce až deset metrů, klubovna, šatny pro sportovce a umývárny.

"Do prostoru určeného pro sportovce bude také přímý vstup pro žáky střední odborné školy z nového propojovacího krčku. Část pro diváky tvoří tribuna pro zhruba 385 sedících diváků,"
uvedl vedoucí oddělení investic. Součástí stavby bude také vybudování přípojek inženýrských sítí, parkovacích míst, komunikací, chodníků, osazení mobiliáře a zeleně.

Sportoviště bude v blízkosti fotbalového stadionu a zrekonstruovaného městského koupaliště. Původní sportovní hala byla postavena v roce 1974. Podle zástupců města byla pro sportovní účely již nevyhovující. Hala nesplňovala dané parametry a nešly tam ani hrát soutěžní zápasy.
Zdroj: Alena Horáková
Vložil: ČTK, 21.06.17 12:25
Návštěvnost: 1064 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.