Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Sokolově začne v srpnu demolice bývalých kasáren

Sokolov - V Sokolově v srpnu začne demolice zbývajících domků po někdejších kasárnách u sídliště Vítězná. Město už na práce vybralo zhotovitele, který nevzhledné budovy do konce září odstraní. Z městského rozpočtu půjde na demolici přes 900.000 korun, řekl dnes novinářům starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

"Ty objekty, které jsou na Vítězné, už dlouhodobě nedělaly bůhvíjakou parádu našemu městu. Stávaly se terčem nájezdů vandalů a mimo jiné se tam scházely osoby, které zrovna nebudí důvěru. Takže jsme se domluvili, že tuto oblast vyčistíme, objekty zdemolujeme a připravíme ji postupně na to, aby tam město mohlo nabízet nové parcely na rodinné domky," řekl Picka.

Do srpna ještě v domech dobíhají výpovědní lhůty nájemcům, kteří tam dosud provozovali drobné bazary nebo zastavárny. Po vyčištění město pozemky zřejmě nabídne investorovi pro výstavbu domů. "Koneckonců je tady i možnost, že město samo nechá postavit nějaké domky a pak je bude nabízet," doplnil starosta. Území zbývající části kasáren je jednou z mála lokalit, kam se ve městě výstavba rodinných domů může rozvíjet. Další prostor pro vznik parcel je v osadách Hrušková a Novina. Přivést tam inženýrské sítě ale znamená překonat značnou vzdálenost a převýšení.

Na území větší části bývalých kasáren v okolí Husitské a Vítězné ulice vznikla v minulých letech nová čtvrť rodinných domů a podnikatelské inkubátory, určené pro menší výrobní firmy. Celkově město do lokality s pomocí dotací investovalo přes 130 milionů korun, prodejem pozemků se ale vložené náklady vyrovnaly.
Zdroj: Štěpánka Bartoňová
Vložil: ČTK, 21.06.17 12:20
Návštěvnost: 892 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.