Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kladno má schválený první regulační plán výstavby

Kladno - Kladno má schválený první regulační plán výstavby, celkem vzniknou čtyři. Pomáhají určit systém výstavby, zachovat významné stavby, ale podporují i rozvoj. Plán, který řeší pravidla pro centrum města, na dnešním jednání schválili kladenští zastupitelé. Podle radního Ondřeje Ryse (za Volbu pro Kladno) určuje, jak bude město vypadat v následujících desítkách let. "Ten plán se bude naplňovat postupně dle potřeb města," uvedl Rys.

Opoziční zastupitelé dnes kritizovali například možný úbytek parkovacích míst, podle radního nedávná analýza ukázala, že míst je v centru dostatek (přes 3000), problém je spíše s jejich rozložením. V budoucnu by mohlo v rámci takzvané humanizace ulic dostat přednost parkování v hromadných garážích.

Regulační plány doplňují loni schválený územní plán. Pravidla rozvoje tak činí také srozumitelnější pro investory. Na zbývajících regulačních plánech město pracuje, jako další by se měl schvalovat ten pro oblast bývalé Vojtěšské huti. Další dva plány pro čtvrť Podprůhon a pro oblast kolem Štechovy ulice se připravují. Všechny plány město projednává s občany tak, aby se zohlednil nejen veřejný, ale také soukromý zájem.

Příprava plánů řeší hlediska jako urbanismus, architekturu, životní prostředí, dopravu a další, pravidla určují například i maximální rozměry plánovaných staveb, jejich orientaci, řešení parkování a podobně.
Zdroj: Sandra Bejšáková
Vložil: ČTK, 21.06.17 11:40
Návštěvnost: 1007 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.