Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brněnští zastupitelé zrušili cenovou mapu stavebních pozemků

Brno - Brněnští zastupitelé dnes zrušili k 1. září cenovou mapu stavebních pozemků. Podle primátora Petra Vokřála (ANO) sloužila dříve pro orientaci obyvatel i města, ale lidé už se dnes orientují díky realitnímu trhu a město podle znaleckých posudků. Vokřál uvedl, že rozdíl cen tržních a uvedených v cenové mapě činil problémy v domluvě. Primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO) označil mapu za spíš matoucí než přínosnou.

Pro zrušení hlasovalo všech 48 přítomných zastupitelů, nikdo nebyl proti a nikdo se nezdržel. Cenová mapa stavebních pozemků byla podle Vokřála potřebná především v devadesátých letech minulého století, když začaly převody nemovitostí. "Město si chtělo udělat názor na to, jaká je v lokalitách tržní cena. To už je dnes dávno překonané. Když někdo něco prodává, orientuje se na realitním trhu. Když něco prodává město, nechává i vypracovat znalecký posudek," uvedl Vokřál. Mapa navíc oceňuje jen stavební pozemky, jiné nezohledňuje.

Se zrušením souhlasí i opoziční zastupitel Oliver Pospíšil (ČSSD), podle kterého vzniká cena v mapě z koeficientů určených vyhláškou ministerstva financí. "Slouží však pro daňové účely a jen u určitých nemovitostí, protože nekoresponduje s trhem. Lidem to jenom motá hlavy a pro město k výkupům nebo směnám to taky moc nemá význam," doplnil Pospíšil.

Města nemají povinnost cenovou mapu stavebních pozemků zpracovávat. Podle brněnského magistrátu je má v současnosti zhruba desítka měst v České republice. Podle ministerstva se musí cenová mapa aktualizovat, což je podle Brna zbytečný proces. Města, která cenovou mapu nemají, postupují podle zákona o oceňování majetku a jeho prováděcí vyhlášky.
Autor: ČTK, 20.06.17 14:15
Návštěvnost: 863 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.