Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přípravy obnovy náměstí ve Vel. Meziříčí zastupitelé zastaviliVelké Meziříčí - Přípravy na obnovu historického náměstí ve Velkém Meziříčí se zastavily, protože zastupitelé města odmítli postupovat podle vítězného návrhu z loňské architektonické soutěže. Do soutěže se přihlásilo 16 ateliérů, vyhrál tým brněnského architekta Davida Mikuláška. Starosta Radovan Necid (ODS) dnes řekl ČTK, že podle jeho názoru by měli o záležitosti rozhodnout místní.


Návrh připravovat místní referendum zastupitelé v úterý o jeden hlas neschválili, ale starosta se ho chystá předložit na dalším zasedání znovu. "Uvidíme, jak to dopadne," řekl. Podle starosty by bylo možné hlasování spojit s podzimními sněmovními volbami. Město připravovalo soutěž dlouhou dobu, doprovázely ji akce pro zastupitele i pro veřejnost, a také anketa, v níž lidé uváděli, co by si na náměstí přáli, připomněl.

Výsledky soutěže byly oznámeny loni v létě a v listopadu byly všechny návrhy vystaveny v klubu Jupiter. Diskuse s výtkami proti vítěznému návrhu se rozproudila až zjara, kdy se město chystalo podepsat s vítězem soutěže smlouvu na zhotovení projektové dokumentace. Část zastupitelů vyzvala starostu, aby smlouvu nepodepisoval.

Po úterní dlouhé debatě s architektem Mikuláškem zastupitelé rekonstrukci náměstí podle jeho návrhu odmítli. Vytýkali mu hlavně řešení dopravy. "Tyto problémy jsou tak závažné, že část zastupitelstva nemohla podpořit návrh na uvolnění 4,3 milionu korun na vypracování projektové dokumentace," uvedl následně na webu města lidovecký zastupitel Stanislav Rosa. Navrhuje jednat s autory dalších dvou nejúspěšnějších soutěžních návrhů.

Náklady na novou úpravu středové části Velkého Meziříčí, tedy náměstí a pěti k němu přilehlých ulic podle dřívějších údajů radnice neměly převýšit 50 milionů korun. Doprovázet je měla výměna starých sítí, zejména vodovodu a kanalizace.
Autor: ČTK, 16.06.17 09:20
Návštěvnost: 1031 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.