Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno chce za 130 milionů postavit blok tří domů s 85 byty

Brno - Brno plánuje ve Francouzské ulici postavit komplex tří domů s 85 byty. Sloužit budou jako startovací byty pro mladé rodiny nebo pro seniory, řekl ČTK primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj se náklady na výstavbu odhadují na zhruba 130 milionů korun. V místě jsou nyní nevyužívané objekty. Práce by mohly začít příští rok a skončit v roce 2020.

Radní schválili záměr výstavby a uspořádání architektonicko-urbanistické projektové soutěže. Soutěž by měla být hotova letos na podzim. Komplex vznikne ve vnitrobloku ulic Francouzská, Hvězdova, Bratislavská a Stará. "Už máme hotovou studii s tím, že vznikne zhruba 85 bytových jednotek. Investice odhadujeme na 130 milionů, ale kolik bude přesně stát realizace, to budeme vědět až po vyprojektování," uvedl Hladík. Projekt bude financovaný z fondu bytové výstavby, kde má město peníze z prodeje nemovitostí a nájmů.

Kdo vyhraje soutěž, bude moct projektovat, uvedl náměstek primátora. "Na konci příštího roku budeme připraveni začít. Na jaře roku 2020 by to mohlo stát. Dneska jsou v místě objekty, které kdysi sloužily jako školské nebo volnočasové. Některé přízemní budovy budeme muset i zdemolovat," dodal.

Podle něj bude v objektech i prostor pro centrum volného času. "Městská část Brno-sever i Brno-střed o to stojí, protože v celém úseku mezi ulicemi Milady Horákové, Cejlem a z jedné strany skoro až k malému městskému okruhu a na druhé straně k Jugoslávské ulici není odpovídající zázemí, co se týče občanské vybavenosti. Nejsou tam volnočasové aktivity, žádné dětské hřiště. Proto je součástí projektu vznik tohoto zázemí včetně velkého dětského hřiště," řekl Hladík.

Brno spravuje bezmála 30.000 bytů. Většinu mají ve správě městské části, kterých je v Brně 29.
Autor: ČTK, 14.06.17 16:35
Návštěvnost: 1264 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.