Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Otevření Werichovy vily se o dva týdny odkládáPraha - Otevření Werichovy vily a části expozic se posouvá z toho pátku na 30. června. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. Důvodem je zdržení kolaudace. Naplánovaný kulturní festival se tento víkend uskuteční, ovšem bez komentovaných prohlídek expozic.


Opravenou budovu nakonec stavební úřad zkolauduje až v pátek, kdy bylo naplánováno otevření. Nedává to dostatek času k přípravě expozic. "Slavnostní otevření je odloženo na 30. června v 19 hodin. Stavební úřad čeká na dodání stanoviska hasičů, kvůli tomuto se kolaudace nemohla uskutečnit dříve," uvedla mluvčí.

Festival Werichova vila žije!, který je naplánován na víkend 17. a 18. června, se uskuteční podle plánu, jen s výjimkou návštěvy části expozic uvnitř vily. Program se bude odehrávat venku na ostrově Kampa a v zahradě budovy.

Za dvouletou opravu vily zaplatila radnice zhruba 35 milionů korun. Museum Kampa provozované Nadací Jana a Medy Mládkových v ní plánuje otevřít expozici zaměřenou na život Jana Wericha a dalších významných osobností, které v ní žily, například filologa a národního buditele Josefa Dobrovského nebo básníka Vladimíra Holana.

Využití pro vilu hledala radnice dlouho. Nadaci Jana a Medy Mládkových ji chtěla půjčit už v roce 2008 za 23,8 milionu korun a nadace měla vilu opravit na své náklady. Nové vedení po volbách v roce 2010 ale smlouvu nepodpořilo. O novém využití vily hlasovali i občané, nejvíc jich podpořilo projekt Musea Kampa. Dalšími uchazeči o pronájem byl projekt Post Bellum a Nadace Charty 77.

Vila stojí nedaleko Lichtenštejnského paláce na Kampě. Pochází z počátku 17. století a původně v ní byla koželužna. Herec a dramatik Jan Werich v ní žil se svou rodinou od roku 1945 až do své smrti v roce 1980. Poničily ji povodně v roce 2002, proto byla nutná aktuálně končící celková rekonstrukce.
Autor: ČTK, 14.06.17 07:55
Návštěvnost: 1099 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.