Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brněnská architektonická kancelář Pelčák neuspěla u soudu

Brno - Brněnská architektonická kancelář Pelčák a partner neuspěla ani u Krajského soudu v Brně se svou stížností proti výsledkům tendru na druhou etapu rekonstrukce a dostavby historického areálu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Vyplývá to z webu soudu. Stížnost firmy už předtím zamítl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

ÚOHS o případu rozhodl před dvěma lety v červnu. Námitky architektonické kanceláře odmítl, mimo jiné proto, že byly podány pozdě. Jeho verdikt nyní potvrdil i Krajský soud v Brně. Pelčákova kancelář brojila zejména proti posouzení kvalifikace u jednoho z uchazečů.

Masarykova univerzita opravovala areál filozofické fakulty na etapy. Pelčák napadl výběrové řízení z roku 2013. Tato etapa stála téměř půl miliardy korun.

Škola v rekonstrukci pokračuje i dnes. Další etapa zahrnuje kompletní přebudování vstupu do areálu z ulice Arna Nováka a celou budovu D. Na jejím místě vznikne šest pater poslucháren. Dělníci budovu úplně odstrojí, změní vnitřní členění a schodiště, rekonstruují technologické sítě a doplní zateplení.

Ve vedlejší budově C budou pracovat především na vylepšení špatné statiky. Budovu čeká výměna podlah, rozvodů, úprava ústředního topení a částečná oprava vodovodního potrubí a kanalizace.

Výuka se do přestavovaných budov vrátí od podzimního semestru 2018. Ještě ale záleží na výběrových řízeních a rychlosti dodavatele stavby.
Autor: ČTK, 12.06.17 16:30
Návštěvnost: 1135 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.