Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Most vyhlašuje zakázku na projekt opravy kulturního domu RepreMost - Most vyhlašuje zakázku na projektovou dokumentaci opravy kulturního domu Repre. Cena se odhaduje na 15 milionů korun bez DPH. Po rekonstrukci by se do objektu mohla přestěhovat knihovna, zachováno zůstane kino, planetárium i společenský sál. Novinářům to dnes řekl primátor Jan Paparega.


Kulturní dům Repre stojí v centru Mostu u hlavní třídy Budovatelů, hned vedle magistrátu. Jeho oprava je největší novodobou investicí města, celkové náklady se odhadují na 300 až 400 milionů korun. Zájemci o zakázku na projektovou dokumentaci se mohou hlásit do 12. července.

Hodnoticí komise bude vybírat vítěze nejen podle ceny. "Důležitou roli hraje zkušenost týmu, kvalifikace," uvedl primátor. Komise bude mít devět členů.

Zpracování dokumentace potrvá zhruba rok. V druhé polovině příštího roku by mohlo město vyhlásit soutěž na zhotovitele. Peníze na samotnou opravu bude čerpat Most z vlastního fondu rezerv. "Hledat budeme samozřejmě i vhodný dotační titul," poznamenal Paparega.

V opraveném objektu bude kinosál, reprezentativní sál, planetárium a nově knihovna. Současnou budovu knihovny město nejspíš nabídne k prodeji.

Nynější Repre, dříve Oblastní dům kultury horníků a energetiků v Mostě, byl budován jako náhrada za zdemolovaný objekt Repre ve starém Mostě, který většina budov původní zástavby padl za oběť povrchové těžbě hnědého uhlí. Stavební povolení bylo vydáno v roce 1972, stavbu se ale podařilo dokončit až v roce 1984. Objekt je velmi členitý, některé jeho nadzemní části podpírají betonové sloupy a na střeše je kupole, ve které je planetárium. Budovu obklopuje mělká vodní plocha. S jejím zachováním město nepočítá.
Zdroj: Radka Fialová
Vložil: ČTK, 09.06.17 14:45
Návštěvnost: 747 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.