Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Termín otevření kryté tržnice v Brně se posune asi o dva týdny

Brno - V Brně se posune termín otevření zrekonstruované kryté tržnice na Zelném trhu, který byl původně plánovaný na 20. června. Důvodem je instalace vnitřních kójí ve třetím patře, sdělil dnes v tiskové zprávě pronajímatel Tržnice Brno Pavel Bartošek. Nový termín zatím neřekl, ale podle něj by se ten původní mohl posunout asi o dva týdny. Tržnici opravila za 50 milionů korun městská část Brno-střed. Uvnitř najdou zázemí desítky prodejců. Jejich sortiment doplní venkovní nabídku.

V termínu by bylo možné otevřít pouze část tržnice. "Kovové konstrukce kójí je potřeba upravit a náš dodavatel nám není schopen původní termín garantovat. Mohli bychom otevřít druhé podlaží, ale to by nebylo komfortní pro zákazníky ani prodejce, a proto jsme se rozhodli termín odložit a tržnici otevřít jako celek. Je to nejlepší řešení," uvedl Bartošek. Souhlasí i městská část. "Pronajímatel nás s touto skutečností seznámil a projevuje velkou snahu věc aktivně řešit tak, aby byla tržnice bezodkladně otevřena. Bereme vzniklou situaci na vědomí a s postupem pronajímatele souhlasíme," řekl místostarosta Brna-střed Jiří Švachula (ANO).

I přes posun termínu se 20. června otevře pasáž mezi Zelným trhem a náměstím Staré radnice. "Zástupci městské části slavnostně vytáhnou kovovou mříž, která obě náměstí odděluje," doplnila mluvčí Brna-střed Kateřina Dobešová. V pasáži a okolí se bude 20. a 21. června konat festival autorské módy a designu MINT. Formou cateringu se budou prezentovat i vybraní nájemci, kteří po otevření tržnice budou prodávat v různých patrech.

Sortiment tržnice doplní nabídku ovoce a zeleniny, které Brňané nakupují venku pod slunečníky. Dostanou například ryby, maso, mléčné výrobky nebo vejce. V nejvyšším patře bude coworkingové centrum, tedy prostor pro různé pracovníky, kteří vykonávají činnost nezávisle na sobě. Večer se prostor změní v bar. Nahoře bude vyhlídková terasa s pohledem na Zelný trh. V přízemí bude kavárna Podobrazy. Radnice už v minulosti opravila i celé náměstí Zelný trh.
Autor: ČTK, 09.06.17 14:40
Návštěvnost: 1133 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.