Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno-střed chce postavit dětské centrum se školkou

foto: areál Fischerovy cihelny v místě dnešní Trýbovy ulice
Brno - Městská část Brno-střed plánuje v lokalitě Starého Brna u Pivovarské ulice vybudovat za 50 milionů korun sportovně-kulturní centrum pro mládež. Novinářům to dnes řekl radní městské části Petr Bořecký (ANO). Kromě venkovního prostoru pro různé sporty mají být na okraji centra tři budovy s tělocvičnou, společenským sálem a mateřskou školou pro 50 dětí. Práce by mohly začít v roce 2019 a potrvají zhruba rok a půl, doplnil Bořecký.


Centrum bude v místě, kde dřív stávala Fischerova cihelna. Radnice vyhlásila na jeho podobu architektonickou soutěž, přihlásilo se pět účastníků a vyhrál ateliér Visage s architekty Ivanem Palackým, Romanem Čerbákem, Tomášem Doležalem, Petrem Čáslavou a Martinem Klenovským. "Základní myšlenkou vítězného návrhu je rozdělení jednotlivých provozů do tří objektů, které jsou propojené společným foyer," uvedl Bořecký. Ve foyer bude i prostor pro knihovnu, šatny a zázemí, ale taky pro kavárnu, která bude mít venkovní atrium mezi společenským sálem a školkou, odkud bude vidět i na Špilberk. "Součástí areálu bude věž, ze které bude možné dohlédnout až na Petrov nebo na zvonici augustiniánského kláštera," doplnil architekt Palacký.

Podle něj bude střecha objektů přístupná veřejnosti a bude tvořit ovál se stezkou a odpočinkovým místem, z něhož bude možné sledovat sportovce. Společenský sál pro pořádání koncertů nebo přednášek i tělocvična budou podle místostarostky Brna-střed Michaely Dumbrovské (KDU-ČSL) přístupné veřejnosti stejně jako prostor před budovami. Školka bude mít ale samostatný provoz.

Podle Bořeckého radnice vyčlenila na projekt 10 milionů korun a 20 milionů má přislíbeno z magistrátu. Další dotace se bude snažit získat.
Autor: ČTK, 08.06.17 13:25
Návštěvnost: 1011 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.