Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Tištěná architektura: David Vávra

Vladimírovo knihkupectví Serius a občanské sdružení PLAC vás srdečně zvou na jubilejní 40. přednášku z cyklu "Tištěná architektura". Tentokrát v pátek 23. června 2017 v 18:30 hodin v Jablonci nad Nisou přivítáme architekta, herce, spisovatele a popularizátora architektury Davida Vávru. Přednáška se bude věnovat knize Běžet s domy, která vyšla letos při příležitosti autorových šedesátin a představuje projekty, kresby a vize Davida Vávry čtivou formou podobnou té, jaká byla v rámci knih Tři cesty za architekturou a Jedeme k moři. 


David Vávra (*1957) vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, pražské Akademii výtvarných umění a absolvoval stáž v Paříži. Společně s Milanem Šteindlerem v 70. letech 20. století v Praze spoluzakládal divadlo Sklep. V letech 1985-89 pracoval jako projektant v družstvu DRUPOS a od roku 1990 vede vlastní ateliér společně s Kateřinou Vajčnerovou, Robertem Daňkem a dalšími. V letech 1986-90 se jako člen DNA /Dílna nejmodernější architektury/ účastnil výstav Urbanita 86, 88 a 90.

V roce 1997 obdržel s Františkem Skálou Zvláštní cenu Interiér roku za restauraci Akropolis, v roce 2004 Grand Prix České architektury v kategorii Výtvarné dílo v architektuře za osazení sochy Franze Kafky na Starém Městě v Praze a v roce 2008 byl nominován na cenu Klubu za starou Prahu za novou stavbu v historickém prostředí za Lávku s vyhlídkovou věží v Chebu.
Kromě své architektonické praxe se věnuje popularizaci architektury. Je znám jako spoluautor a zasvěcený průvodce televizních seriálů Šumná města a Šumné stopy. Působí též jako příležitostný básník, obzvláště při slavnostních příležitostech.

Přednáška se koná s podporou Nadace České architektury.Více informací >
Zdroj: PLAC
Vložil: Tisková zpráva, 23.06.17 10:00
Návštěvnost: 1122 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.