Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Visiting Planners #3 : Kris Scheerlinck / Streetscape Territories

Visiting Planners je nová série rozhovorů a přednášek o výzkumu a praxi urbánní politiky.
 Pět hostů v rozmezí května a června uskuteční sérii dvoudenních turné v Brně a v Praze, kde publiku představí svou práci v různě definovaných rolích:

Kris Scheerlinck / Teritoria uliční krajiny 

vědec a vedoucí výzkumu urbánních projektů KU Leuven


Ve čtvrtek 8. června 2017 v 19:00 hodin
norma space, Podskalská 370/31, 128 00 Praha

V pátek 9. června 2017 v 19:00 hodin
PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Husova 18a, 602 00 Brno


Kris se v poslední době zajímá o to, jak v současných městech vznikají a jak fungují nové domény kolektivnosti. Pokusí se objasnit, jak urbánní kolektivita vzniká. Soustředí se zejména na to, jak transformace městské infrastruktury ovlivňuje úrovně kolektivity v uliční krajině. Budeme spolu mluvit o jeho výzkumných a urbanistických projektech v Barceloně, Bruselu, Addis Abebě a v New Yorku.


Kris Scheerlinck vede výzkumní projekt Streetscape Territories a je proděkanem Fakulty architektury, Campus Ghent/Brussels na KU Leuven. 
V letošním roce byl členem první poroty nové soutěže o nejlepší dizertační práci v urbanismu v EU, která je pojmenovaná po jeho vlastním školiteli „Evropská Cena Manuela de Solà-Moralese.“


Kris Scheerlinck je architekt, urbanista a docent na Katedře architektury KU Leuven, Belgie. Vede vlastní vědecko-urbanistickou praxi s výzkumnými projekty v Barceloně, Miláně, Madridu, New Yorku, Antverpách, Ghentu a Bruselu. Je zakladatelem akademického projektu ‘Streetscape Territories’ a jako školitel vede s ním související doktorské práce. Je expertem na analýzu veřejně-privátních modelů urbánního rozvoje a s nimi souvisejících aspektů dostupnosti a prostupnosti měst a teritoriálních vymezení na projektech v Evropě, Jižní a Severní Americe a Africe. Je vedoucím výzkumní skupiny ´Urbánní projekty, kolektivní prostory & lokální identity´. 
Vystudoval architekturu (Škola architektury, Sint-Lucas, Ghent) a urbanismus (UPC Barcelona), postgraduálně prostorové plánování (KU Leuven), urbánní kulturu a urbanismus (UPC Barcelona), Ph.D. v architektuře a urbánních projektech (UPC/URL, Barcelona).

* Visiting Planners je nová série rozhovorů a přednášek o výzkumu a praxi urbánní politiky. Pět hostů v rozmezí května a června uskuteční sérii dvoudenních turné v Brně a v Praze. Publiku představí svou práci v různě definovaných rolích.

* Nový přednáškový formát je spoluprací organizačního týmu 
PRAHA / Fórum pro architekturu a média v Brně s galerií architektury norma space v Praze.
Kurátorka: Maria Topolcanska / 
Fake Cities True Stories

Více informací >
Autor: Petr Šmídek, 08.06.17 09:20
Návštěvnost: 542 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.