Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Městským architektem Boskovic bude Zdeněk Fránek

Boskovice - Boskovice na Blanensku budou mít svého městského architekta. Stane se jím známý architekt a boskovický rodák Zdeněk Fránek. Jako hlavního urbanistu ho schválila městská rada, uvedlo dnes město v tiskové zprávě.

"Pozicí městského architekta se vedení města zabývá dlouhodobě. Máme nový územní plán, řadu rozvojových lokalit, jsou před námi významné stavby, jako městská knihovna, také výstavbu bytových domů za nemocnicí nebo rekonstrukci sokolovny, a to přesně jsou věci, do kterých by urbanista podle našeho názoru měl vstupovat,"
řekla ČTK starostka města Hana Nedomová (ČSSD).

Jde o externí funkci. Město chce s Fránkem uzavřít smlouvu, ve které budou všechny činnosti městského architekta upřesněny. Ve výběrovém řízení město oslovilo pět architektonických kanceláří, nabídku podal pouze Fránek. Po podpisu smlouvy vedení města předpokládá, že se archtitekt představí veřejnosti na besedě, která by se měla konat do konce srpna.

"Boskovice jsou městem, kterému bylo v jeho historii velmi ubližováno. Nejvíce snad v posledních padesáti letech, které jsem měl možnost zažívat v reálném čase. Přitom Boskovice by mohlo být městečko úchvatné, srovnatelné s jakýmikoli perlami domácí i světové architektury, městečko, které je potřeba probudit. A začít cihlu po cihle, dlažební kostky jednu po druhé propracovávat, promýšlet a kultivovat do zasloužené podoby," uvedl Fránek.

Zdeněk Fránek se narodil roku 1961 v Boskovicích. Po studiích na Fakultě architektury VUT v Brně působil v Útvaru hlavního architekta v Blansku, v roce 1989 založil firmu Fránek Architects. Nyní se věnuje projekční, publikační a pedagogické činnosti doma i v zahraničí. Působí na Fakultě umění a architektury v Liberci, kde je od roku 2012 děkanem.

Měl řadu výstav, mimo jiné v roce 2007 výstavu Perspektivy v Galerii Jaroslava Frágnera v Praze. Mezi jeho nejvýznamnější realizace patří dům s ateliérem v Kamenné ulici v Brně, kostel církve bratrské v Litomyšli či v Praze nebo polyfunkční dům Eucon v Praze. V posledních měsících se jeho jméno skloňuje v souvislosti s návrhem domu na pražském Starém Městě, kterému se zřejmě kvůli barvě fasády, jež se objevila na některých vizualizacích, přezdívá maršmeloun.

Městského architekta má v ČR řada měst, například Žatec, Chrudim, Kolín či Strakonice. V Jihomoravském kraji má svého městského architekta od loňského července například Brno.
Autor: ČTK, 07.06.17 17:15
Návštěvnost: 1181 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.